Domácí pokojové květiny kvetoucí po celý rok

Interiérové ​​květiny kvetoucí po celý rok pomáhají zútulnit domácí interiér. Živé rostliny vytvářejí pocit kontaktu s přírodou a snižují hladinu stresu. Zeleň dává domácí atmosféře živost, přirozenost. Existuje mnoho druhů nenáročných rostlin, které potěší domácnosti neustálým kvetením.

Nejlepší odrůdy stále kvetoucích pokojových rostlin

Milovníci květin preferují rostliny nenáročné na údržbu. Jedná se o nenáročné druhy, které se snadno množí, rychle rostou a většinou kvetou. Stačí zasadit vrstvu nebo list do země, nezapomenout na zalévání a vytvořit zarostlou rostlinu. Níže jsou uvedeny nejběžnější odrůdy, které si dlouho získaly oblíbenou lásku a popularitu.

Pěstování begónií na parapetu

Geranium (pelargonium)

Nádherná domácí dlouhověká vnitřní květina, úspěšně pěstovaná na parapetu. Má mnoho odrůd. Deštník květenství růžové, červené, oranžové, bílé odstíny pokrývají rostlinu. Květy jsou jednoduché a dvojité. Výška rostliny 30-60 centimetrů.

V bytě se pěstuje až 30 různých odrůd. Techniky pěstování pelargónie jsou velmi jednoduché. Miluje slunce, v létě vydrží teplo až 30 stupňů. V zimě preferuje chladnější vzduch. V létě potřebuje pravidelné hojné zalévání, v zimě se zalévá, když půda vysychá. Geranium je tak nenáročné, že snadno snáší vysychání půdy, hojné zalévání jej rychle přivede zpět do normálu. Pro nádheru pouzdra je pravidelně odřezáván. V létě lze květinu vysadit na otevřeném terénu nebo vyjmout na balkon.

Geranium zdobí balkon

Důležité! Geranium kvete po celý rok, takže je třeba ho krmit. Hnojiva se používají pro kvetoucí rostliny s fosforem.

Usambara fialová (Saintpaulia)

Oblíbená rostlina pěstitelů květin díky mnoha tvarům a barvám. Kvete po celý rok. Na parapetu zabírá málo místa, takže je možné pěstovat několik druhů fialek najednou.

Ideální pro umístění východního a západního okna. Na jižních parapetech je zapotřebí stínování. Optimální teploty pro pěstování jsou 21-24 stupňů, bez náhlých změn v noci. Miluje vlhký vzduch, ale nepotřebuje postřik. V teplém počasí zaléváno dvakrát týdně.

Stále kvetoucí begónie

Trvalka se šťavnatými hustými zelenými listy. Žije podle svého jména a kvete nepřetržitě, pokud jsou příznivé podmínky. Begonia má velké a malé květy, shromážděné v axilárních květenstvích. Druhy jsou rozšířené v červené, růžové, lososové a žluté barvě.

Begonia má svěží froté tvary

Miluje rozptýlené sluneční světlo. Pěstuje se na jihovýchodní nebo jihozápadní straně. Během období aktivního růstu je zapotřebí hojné a časté zalévání, v zimě je sníženo.

Důležité! Při podmáčení stonek hnije a květiny spadnou.

Růst begónie začíná rychle a keř vyžaduje pravidelné omlazení. Nemá rád náhlé změny teploty: v zimě ne nižší než 16 stupňů, v létě ne vyšší než 25. Hnojeno na jaře a v létě 1krát za 2 týdny koncentrátem pro kvetoucí rostliny.

Dlouho kvetoucí druhy květin

Stále kvetoucí rostliny v domácnosti: klerodendrum, orchidej, cyklámen.

Clerodendrum kvete v březnu a kvete až do poloviny podzimu.Je to malé pouzdro s stopkami ve tvaru koruny. Vyžaduje speciální mikroklima: postřik vodou a neustále vlhkou půdou v květináči.

Orchideje jsou zastoupeny velkým počtem odrůd a jsou velmi krásné. Kvete po celý rok, ale vyžadují trvalou péči: speciální půdu, speciální osvětlení, zavlažování a vlhkost.

Výhoda bramboříku v zimě kvete, od pozdního podzimu do časného jara.

Krásné motýlí květy různých barev se tyčí nad ozdobnými listy

Chovatelé chovali 15 druhů cyklámenů. Mezi oblíbené vnitřní typy patří perské a evropské. Miluje chladné teploty, používá nižší zavlažovací metodu, šíří se semeny a hlízami.

Jak prodloužit období květu pokojových rostlin, které kvetou po celý rok

Kvetení rostlin lze při správné péči prodloužit. Mezi stále kvetoucími pokojovými rostlinami nejsou žádné stíny milující. Kvetení je způsobeno sluncem, častěji rozptýlenými paprsky.

U všech rostlin se doporučuje odstranit vybledlé pupeny. Rostou v nich škůdci. Rostlina nebude plýtvat energií na zvadlých květinách, ale bude směřovat energii k mladým. Je nutné pravidelně hnojit kvetoucí rostliny. Aplikujte domácí obvazy.

Existují květiny, které vyžadují zvláštní přístup. Například při pěstování orchideje musíte dodržovat několik pravidel:

 • Když kvetou pupeny, nepřemisťujte květináč na jiné místo.
 • Nastříkejte špičku stopky.
 • 1krát za 7 dní udělat teplou sprchu.
 • Nepřeplňujte hnojivy.
 • Snižte zálivku a během kvetení udržujte chladnou teplotu.

Fialová zemědělská technologie má také své vlastní jemnosti:

 • Aby se zabránilo pádu pupenů, potřebuje rostlina konstantní teplotu. Nad 24 stupňů listy zežloutnou, květy chřadnou.
 • Nemá rád koncepty.
 • Zalévání se provádí z palety.
 • Během kvetení je prostor kolem fialek nastříkán.

Rozšiřuje kvetení cibulovitých rostlin tím, že je udržuje chladné (ne vyšší než 15 stupňů) a dobré osvětlení.

Další oblíbené celoroční pokojové rostliny

Abutilon (vnitřní javor) může kvést brzy na jaře a kvést až do začátku listopadu. Je klasifikován jako stále kvetoucí pokojová rostlina s dostatečným osvětlením a správným krmením. Listy rostliny jsou podobné javoru, velké květy jsou červené a oranžové ve formě zvonů. Říká se tomu „květ štěstí“.

Vnitřní růže je kompaktní keř až 50 centimetrů vysoký, pokrytý krásnými pupeny. Obvykle nemá silnou vůni jako zahradní růže, která je vhodná pro umístění v ložnici. Pro celoroční kvetení potřebuje růže dobré sluneční světlo, vysokou vnitřní vlhkost, pokojovou teplotu.

Vnitřní růžice je umístěna na parapetech orientovaných na západ.

Čínská růže (ibišek) kvete od března do začátku zimní sezóny. Je to obrovský keř s velkými červenými květy.

Anthurium patří k stále kvetoucím pokojovým rostlinám. Květina má jasnou barvu, vypadá jako vosková. Listy jsou oválné, lesklé. Podmínky pro neustálé kvetení jsou dobré sluneční světlo, rovnoměrné zalévání a teplota 18-20 stupňů.

Důležité! Květina musí být nastříkána a otřena prachem.

Tajemství toho, jak způsobit kvetení stále kvetoucích pokojových rostlin

Každý druh má své vlastní metody, které pomohou vyvolat kvetení. Nejčastější:

 • Aby orchidej kvetla rychleji, odstraní se na měsíc do temné chladné místnosti a zalévá se.
 • Fialky kvetou na slunci po dobu nejméně 8 hodin, v zimě je k nim přidáno umělé osvětlení a denní hodiny jsou prodlouženy na 14 hodin.
 • Vnitřní růže je přesazena na konci léta. Na jaře jsou odříznuty slabé a suché výhonky a organizuje se dlouhý denní čas nejméně 16 hodin.
 • Abutilon kvete po celý rok v jasném světle.

Věčně kvetoucí domácí květiny vyzdobí a zpestří život. Dávají pozitivní emoce a jsou příjemné pro oko.Květiny v domě rozveselují a podporují fyzické zdraví. Z mnoha druhů a odrůd si květinář může snadno vybrat, který z nich je vhodný pro domov.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy