Heuchera Rio: popis

Geuhera Rio je známá tím, že má celou řadu neuvěřitelných barev listů. Vyžaduje se však pouze malá péče. Díky svým dekorativním vlastnostem si tato rostlina rychle získává popularitu v designu kompozic v krajinářském designu. Abyste ji mohli správně používat, potřebujete vědět více o této nádherné rostlině.

Heuchera Hybrida Rio

Tato rostlina je bylinná trvalka. Geichera patří do rodu Saxifrage. Název rostliny pochází z příjmení německého vědce G. von Heichera. Ve volné přírodě roste tento keř v Severní Americe na horských svazích. Rostlina přitahuje pozornost krásným a rozmanitým dekorativním zbarvením listů.

Listy Heuchera mají různé barvy

Po dlouhou dobu nebyla Heuchera Rio populární, ale v poslední době se aktivně používá v krajinářském designu. S pěstováním této plodiny nejsou žádné potíže. Správně provedená péče vám umožní vychutnat si pohled na tento okrasný keř po celé období jaro-podzim až do nástupu zimního chladu. Heuchera Rio dorůstá až do výšky 50 cm.

Pro vaši informaci! Heuchera květiny jsou malé. Shromažďují se v květenstvích laty. Pupeny se objevují na začátku léta a otevírání se zastaví až na konci podzimu. Rostou na dlouhých stopkách a poté, co vyblednou, se na jejich místě vytvoří semenné lusky.

1 g může obsahovat až 20 tisíc semen.

Návrhy aplikací v krajinářském designu

Práce chovatelů vedla k tomu, že byly vyvinuty nové krásné odrůdy Heuchera. Proto takový keř zabírá stále více prostoru v nápadech krajinářských návrhářů.

Tento závod našel uplatnění v následujících případech:

  • Heuchera vypadá krásně, pokud se používá v mixborders. V tomto případě lze použít nejen květinové, ale také keřové kompozice;
  • keř se dobře hodí k růžím, hostitelům, kosatcům a daylilies jako jejich společníkům;
  • použití heuchery zdůrazňuje krásu raných cibulovitých květů. To je způsobeno skutečností, že na začátku jara si keř zachovává bazální listnaté rozety;
  • při vytváření skalky a skalky vypadá heuchera organicky;
  • odrůdy, které mají krásné květenství, lze použít jako řízky;
  • tento keř lze pěstovat jako kontejnerovou rostlinu;
  • Heuchera vypadá krásně, když roste vedle rybníka.

Důležité!Díky mnoha neobvyklým barvám listů pro tento keř můžete najít mnoho úspěšných aplikací v krajinářství.

Kvetoucí Heuchera vypadá neméně působivě

Metody šíření květinové zahrady

K reprodukci lze použít semena vysazená na otevřeném terénu, sazenice pěstované samostatně, řízky, dělící kořenový systém keře.

Použití osiva

K reprodukci Heuchera Rio podle popisu může dojít pomocí semen, ze kterých se pěstují sazenice. Zůstávají životaschopní po dobu jednoho a půl roku.

Při přijímání sazenic není nutné provádět stratifikaci. Čas pro přistání na otevřeném terénu začíná v polovině března.

Pro pěstování sazenic jsou vhodné plastové nádoby s hloubkou nejméně 5 cm.Ve spodní části musí být vyvrtány otvory, aby mohla vytéct přebytečná voda.

Poznámka! Jako půdu můžete vzít zahradní půdu s přídavkem písku nebo perlitu, aby se zem uvolnila.

Před výsadbou je nutné půdu dekontaminovat. Toho lze dosáhnout nasycením půdy fungicidem nebo slabým roztokem manganistanu draselného. Poté, co země vyschne, můžete do ní zasadit rostliny.

Semena tohoto keře jsou velmi malá. Před vložením do plastových nádob je musíte smíchat s pískem. Poté se směs opatrně rozptýlí po povrchu půdy. Semena se nemusí prohlubovat. Poté je nádoba nahoře pokryta sklem nebo fólií a umístěna na teplé místo. Je nutné zajistit teplotu 20-22 ° C, kvalitní osvětlení, chránit výsadbu před průvanem nebo silným větrem.

Až přijde polovina května, musíte začít otužovat. Za tímto účelem se sklo každý den na chvíli odstraní, sazenice se vyvedou na ulici. Čas tohoto postupu se postupně zvyšuje.

Jak kultura roste v přírodních podmínkách

Důležité! Když klíčky zesílí, mohou být zasazeny do otevřeného terénu. Pokud byly sazenice pěstovány v rašelinových květináčích, mohou být vysazeny v otevřeném terénu.

Rozdělení keře

Rozdělení keře se provádí poté, co dosáhne tří let. Je vhodné to provádět při přesazování na jaře nebo na podzim. Musíte vykopat kořen a rozdělit jej ostrým nožem na několik částí. Každá z nich musí mít alespoň 2–3 zásuvky. Místa řezu musí být chráněna před infekcí ošetřením kořenem nebo popelem. Pak musí být delenki přesazeni na nové místo. Za dva měsíce se zakořenili.

Přesazování

Výstřižky

Chcete-li získat výsadbový materiál, musíte část postranního výhonku odříznout kouskem kořenové růžice. Řez je ošetřen kořenovým kořenem, aby nedošlo k infekci. Sazební materiál je zasazen do otvorů a zakryt fólií. Je nutné zajistit řízky zalévání a teplo. Je vyžadováno pravidelné větrání. Do měsíce by se řezání mělo zakořenit.

Přistání v otevřeném terénu

Heuchera může být vysazena na otevřeném terénu za předpokladu, že již bylo vytvořeno teplé počasí a půda se dobře zahřála. Doporučuje se vykopat půdu před výsadbou, aby se půda uvolnila. V tomto případě bude užitečné přidat do půdy trochu písku.

U sazenic jsou předem vykopány jámy, do kterých se snadno vejde kořenový systém. Interval mezi rostlinami by měl být nejméně 20–25 cm, na dno se nalije drenážní vrstva, pro kterou můžete použít malé kamínky nebo oblázky.

Poznámka! V otevřeném terénu můžete vysazovat nejen sazenice, ale také semena, ale klíčivost a rychlost budou výrazně nižší.

Vzhledem k tomu, že Heuchera je odrůda Hibrida, je třeba mít na paměti, že při množení se semeny nemůžete použít odrůdy získané z vašich vlastních rostlin. Nezachovávají vlastnosti nadřazených úlů. Pro množení hybridních odrůd je nutné nakupovat osivo ve specializovaných školkách.

Výsadbu lze provést v březnu, dubnu nebo květnu. Je povoleno to dělat na podzim, ale pod podmínkou, že heuchera bude mít čas zakořenit se před zimním chladem.

Přistání po trati

Výběr stránek

Při výběru místa pro pěstování musíte pamatovat na to, že místa, která jsou mírně zastíněná, jsou pro tuto rostlinu vhodnější. Geikhere bude dobrá na západní nebo východní straně místa vedle rozšiřujících se stromů.

Pro rostlinu je vhodná neutrální nebo mírně kyselá půda. Hodnota pH by neměla být vyšší než 6. Je nežádoucí vysazovat Heucheru v nízkých a bažinatých oblastech. To může vést k zamokření a hnilobě kořenů.

Důležité!Pokud je vybrána oblast osvětlená jasným světlem, je nutné zajistit pravidelné zavlažování rostliny, která umožní rostlině lépe snášet přehřátí.

Hnojení a hnojení rostlin

Péče o Geyheru není obtížná. V tomto případě je vhodné dodržovat stávající pravidla pro pěstování rostlin.

Kořeny keřů se nacházejí blízko povrchu. Mulčování je proto důležité. Pokud pokryjete povrch pilinami, slámou nebo suchým listím, pomůže vám to déle zadržovat vlhkost a chránit Heucheru před plevelem a škůdci. Navíc po zalévání a vysušení půdy se na povrchu nevytvoří tvrdá kůra.

V přírodě je Heuchera díky svým vlastnostem schopna růst na půdě chudé na živiny. Proto se ve většině případů můžete obejít bez krmení. Pokud však jde o okrasné odrůdy, v tomto případě vám hnojení umožní rychlý růst listů a malebné barvy listů keře. V tomto případě se komplexní hnojiva používají brzy na jaře. V tomto případě je nutné snížit koncentraci obvazů ve srovnání s obvyklými dvakrát.

Důležité! První hnojení se provádí jeden rok po vysazení rostliny na otevřeném terénu.

Vícebarevné odrůdy v krajinářském designu

Zalévání

Během období aktivního růstu je nutné zajistit pravidelné zavlažování. Pokud půda vyschne, znamená to, že je čas na další zavlažování. Pokud rostlina začne ztrácet vlhkost, listy keře budou letargické a ošklivé.

V horkém počasí, bez deště, by mělo být zalévání každé dva dny. V tomto případě stojí za to nepovolit zamokření.

Pro vaši informaci! Nejvhodnější doba pro zalévání je ráno nebo večer.

Voda musí být nalita na kořen a dávejte pozor na to, aby nespadla na listy. Kapky na zeleni lze spálit na přímém slunečním světle.

Květ

Heuchera začíná kvést na začátku léta. Květy lze na keři vidět po celé období léto - podzim. Skončí to, když se blíží zimní zima.

Jak přesadit Heucheru na podzim na jiné místo

Tuto rostlinu lze přesadit na jaře nebo na podzim. To se děje v případě, že potřebuje novou půdu. To se může stát, pokud je půda nedostatečně úrodná nebo kořeny rostliny začaly hnít nebo byly napadeny houbami. V prvním případě se doporučuje transplantovat společně s hrudkou země, ve druhém uvolnit Heucheru ze země.

První možnost je méně traumatizující. Na novém místě musíte vykopat díru, do které kořenový systém zcela zapadne. Na dně musíte nalít vrstvu drenáže a přidat humus.

květinové složení

K pěstování tohoto keře není třeba vynaložit velké úsilí. Geichera našla své uplatnění v krajinářském designu díky neobvyklé kráse listů a nenáročné péči.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy