Jedovaté pokojové rostliny, nebezpečné pro člověka

Pokojové květiny zdobí domov, naplňují ho kyslíkem, dodávají teplo a harmonii do okolní atmosféry. Kromě toho, že jsou malebné, mají také léčivou funkci. Ale ne všechny květiny jsou neškodné. Existují jedovaté pokojové rostliny, které při neopatrném zacházení škodí ostatním. Takové případy jsou uvedeny níže.

Jedovaté pokojové rostliny

Při nákupu neznámé domácí rostliny byste se měli určitě seznámit s jejími vlastnostmi. Některé květiny jsou částečně jedovaté a nebezpečí pochází z jednotlivých orgánů.

Pozornost! Při péči o jedovaté pokojové květiny byste měli nosit rukavice.

Oblíbené domácí květiny s velkými ozdobnými listy mohou být zdraví škodlivé, proto byste měli znát jejich jména.

Jedovaté pokojové rostliny

Monstera

Tato velká rostlina s velkými prolamovanými listy vypadá dobře v dekorativních nádobách, ale má jedovaté vlastnosti.

Pronikáním do zažívacího traktu vyvolává pocit pálení v ústech a zvýšené slinění. Začíná trávení a střevní zánět. Obzvláště nebezpečné jsou listy, které mohou děti nechtěně ochutnat.

Monstera nebo filodendron plný děr

Ficus

Vzorek listnáče není příliš škodlivá pokojová rostlina. Jeho příznivé vlastnosti se používají při léčbě mnoha nemocí.

Ale obsah mléčné šťávy v listech může být nepříjemný. Jakmile je šťáva na pokožce, způsobuje otoky, zarudnutí, puchýře. Ale tyto jevy pomíjejí.

Scheffler

Velká rostlina se širokými listy absorbuje negativní energii, uklidňuje nervový systém a stabilizuje spánek.

Ale plyšová rostlina je vážný alergen. Šťáva způsobuje kožní vyrážky a popáleniny. Pokud v domě vyroste květina, pečujte o ni velmi opatrně.

Dieffenbachia

Jedovatá domácí květina s krásnými dekorativními listy. Nebezpečí pochází z džusu. Při kontaktu s pokožkou je cítit pocit pálení na sliznici oka - dochází ke konjunktivitidě. Popáleniny a otoky jsou možné.

Dieffenbachia

Příjem šťávy do vnitřních orgánů je plný zvracení a průjmu. Charakteristické jsou záchvaty a dokonce i svalová paralýza. Zvířata jsou bezbranná proti škodlivým vlastnostem dieffenbachie.

Důležité! Pokud jsou oči poškozeny jedovatým džusem, důkladně je vypláchněte pod tekoucí vodou.

Trichocereus

Mezi kaktusy je jen málo jedovatých rostlin. Stále jsou trnité květiny umístěny na místech nepřístupných pro malé děti, psy a kočky.

Květ trichocereus patří k jedovatým kaktusům. Uvolňuje toxiny, které mohou vést živou bytost k smrti. Všechny části rostliny jsou jedovaté.

Důležité! Jed je velmi silný, může pronikat i přes celou kůži. Když se dostanete na končetiny, vede to po dlouhou dobu k otupělosti a ztrátě citlivosti.

Toxiny působí na nervový systém. V závažných případech dochází k záchvatům, paralýze a zástavě srdce.

Jedovatý kaktus trichoceria

Pachypodium

Děti a zvířata mohou doma ochutnat neobvyklé palmové listy nebo květiny. Ale ne všechny keře jsou neškodné.

Malá pachypodiová palma s trnitým kmenem přitahuje pozornost dětí a zvířat. Ale pokud se alespoň jeden list dostane do úst, začne těžká otrava a poškození nervového systému.

Důležité! Všechny části dlaně obsahují neuroparalytický jed, který v těle způsobuje křeče, paralýzu, zástavu dýchání a zástavu srdce.

Jedovaté kryté palmové pachypodium

Nejjedovatější pokojové rostliny: 10 květů, které vás mohou zabít

Jedovaté pokojové rostliny mohou způsobit následující léze:

 • mírné podráždění;
 • dermatitida;
 • hořet;
 • vřed;
 • vyrážka;
 • nevolnost;
 • závrať;
 • těžká otrava.

Některé květiny mohou zabít člověka nebo domácího mazlíčka. Jejich popisy jsou uvedeny níže.

Azalka

Nebo domácí rododendron.

Krásná rostlina s červenými a bílými květy, jedovatá kvůli obsahu glykosidů, která způsobuje silnou otravu.

Důsledky užívání: křeče, přerušení, zástava srdce.

Kultivační nádoby doporučujeme umístit mimo dosah dětí a ne instalovat v ložnici.

Prvosenka nebo prvosenka

Rostlina se sametovými listy a květy různých barev je často umístěna do školky, což je pro její obyvatele nebezpečné. Všechny části květu vylučují alkaloidy, které jsou plné závratí a nevolnosti. Při dotyku s listy dochází ke svědění a pálení. Aby se zabránilo nebezpečí, po komunikaci s květinou si okamžitě umyjí ruce.

Prvosenka nebo prvosenka

Cyklámen

Obrázek 7. Cyclamen

Okrasná rostlina, jejíž semena a kořeny vylučují jed.

Domácí mazlíček, který ochutnal hlízy, dostane těžké prostředí, někdy neslučitelné se životem. Když šťáva vstoupí do nosohltanu, člověk vyvine slizniční popáleniny.

Amaryllis Belladonna

Hlavním nebezpečím rostliny je šťáva z cibulí. Když se dostane dovnitř, je možné zvracení. Kromě toho, pokud je list popraskaný, uvolňuje se bílé mléko, což je pro pokožku nežádoucí. Důkladně umyté ruce vás ochrání před nebezpečnými vlivy.

Pelargónie

Rostlina se již dlouho používá jako antiseptikum. Geranium je nepostradatelný pro stres, pomáhá při otitis media a bolestech v krku.

Květina má však silný a štiplavý zápach, který způsobuje alergické reakce. Geranium je proto škodlivé pro děti, těhotné ženy, diabetiky.

Spurge

Květina se nachází v mnoha domácnostech, ale patří k jedovatým vnitřním palmám. Jed se nachází v semenech a mléčné šťávě. Při péči o květinu proto musíte být opatrní.

Spurge

První příznaky otravy mléčnými řasami:

 • nevolnost;
 • průjem;
 • závrať.

Pokud se šťáva dostane dovnitř, může dojít k popálení sliznice.

Důležité! Po proniknutí toxinů do zažívacího traktu byste v žádném případě neměli jíst mléčné výrobky - pouze zesílí účinky květinových jedů.

Pruhované aloe

Aloe je květina s léčivými vlastnostmi. Stejná skupina zahrnuje pruhované aloe, krásnou, ale nebezpečnou pokojovou rostlinu.

K ošetření se nedoporučuje používat květinu. Možné je vnitřní krvácení a dokonce potraty u těhotných žen.

Pruhované aloe

Hortenzie

Části rostliny obsahují kyselinu kyanovodíkovou. Jakmile se dostane do těla, má negativní vliv na nervový systém a srdce. A mít domácího mazlíčka, musíte si vybrat mezi ním a hortenzií.

O hortenzi se stará výhradně rukavice.

Aglaonema je proměnlivá

Šťáva a bobule Aglaonema představují nejvážnější nebezpečí pro obyvatele obydlí.

Když jedy vstoupí do očí, způsobí zánět spojivek a na sliznici horních cest dýchacích otok hrdla, který je plný vážných komplikací.

Brovallia

Jedovatý květ domů z rodiny hnízd. Jedy se nacházejí ve všech částech rostliny a negativně ovlivňují vnitřní orgány a sliznice očí. Květina je pěstována daleko od dětí a zvířat.

Brovallia

Při nákupu rostliny pro váš domov věnujte pozornost nejen vnější kráse, určitě si prostudujte její negativní stránky. Květy by měly být bezpečné pro děti i dospělé, stejně jako pro domácí zvířata, která jsou velmi zvědavá a mohou ochutnat jedovatou rostlinu. A pokud je člověk schopen nějak se chránit, pak může zvíře onemocnět nebo zemřít.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy