Spathiphyllum Sweet Chico - vlastnosti a podobné odrůdy

Pokojové rostliny pomáhají vytvořit v domě zvláštní útulnost. Z řady různých odrůd může být obtížné rozhodnout. Svou volbu můžete zastavit například na sladkém květu Chico spathiphyllum.

Popis odrůdy Spathiphyllum Sweet Chico a její vlastnosti

Spathiphyllum (latinsky Spathiphyllum) je pokojová rostlina keřového typu. Charakteristickým rysem kultury je absence hlavního kmene. Výška může dosáhnout 75-85 cm, listy jsou velké, lesklé. Květy jsou také velké, sněhobílého odstínu, skládají se z jednoho okvětního lístku, podobného plachtě.

Spathiphyllum Sweet Chico

Další odrůdy a jejich vlastnosti

Mezi běžnými odrůdami je třeba zdůraznit:

 • Sladká Laurette. Spathiphyllum Lauretta (latinsky Sweet Lauretta) byla vytvořena v roce 2001. Keře odrůdy Spathiphyllum Sweet Lauretta rostou do výšky až 85 cm.
 • Sweet Silvio. Silvio se vyznačuje svěžími, jasně zelenými listy a rychlým růstem. Výška, stejně jako většina odrůd, není větší než 80 cm.
 • Sweet Rocco. Odrůda Rocco (Sweet Rocco) vysoká až 40 cm. Svěží listnatá růžice. Květenství mléčného odstínu se skládá z jednoho okvětního lístku.
 • Sladký Benito. Listy jsou úzké, kopinatého tvaru. Výška není větší než 30 cm, během kvetení se na jednom keři může vytvořit až 14 pupenů.

Výsadba spathiphyllum a další péče

Jednou z podmínek pro výsadbu rostliny je správně vybraná půda. Mělo by být sypké s neutrální kyselostí. Po výsadbě lze nádobu umístit na všechna okna, s výjimkou jižních. Přímé sluneční světlo je pro kulturu škodlivé.

Rostlina má ráda hojné zalévání, nejméně 2-3krát za celý týden. Doporučuje se používat teplou, usazenou nebo převařenou vodu. Během zalévání doporučujeme nedovolit, aby na listí padala voda. V období podzim-zima se množství zalévání snižuje na 1-2krát týdně.

Nejpříznivějším obdobím pro oblékání je březen-září. Můžete použít hnojiva, která obsahují několik složek.

Poznámka! Aby vrchní krytí nepoškodilo kořenový systém, musí být koncentrace roztoku velmi nízká.

Spathiphyllum nepotřebuje prořezávání. Musíte pouze odříznout vybledlé stopky a zažloutlé listy.

Reprodukce dělením keře

Metody množení rostlin

Ze všech metod reprodukce jsou běžné dvě: dělením keře a řízky.

Popis řízků:

 • Nejlepší období je jaro-léto.
 • Musíte odříznout největší listy a dát je do vody.
 • Po několika dnech se objeví kořeny, pak mohou být řízky přesazeny do země.

Pro druhou metodu musíte vybrat dobře dospělou rostlinu a rozdělit její oddenku na několik částí. Poté musí být každá část zasazena do samostatného květináče.

Nemoci a škůdci, způsoby boje proti nim

Jak se vypořádat s chorobami a škůdci:

 • Nejnebezpečnějším škůdcem je roztoč. Ke zničení použijte roztok mýdla nebo popela. Musíte také květ dodatečně nastříkat akaricidními přípravky.
 • Můžete se zbavit mšic pomocí různých fungicidů. Je užitečné rostlinu dodatečně opláchnout teplou vodou.
 • Pokud jsou listy pokryty tmavými skvrnami, znamená to, že pochva začala. Můžete se ho zbavit otřením listů mýdlovými hoblinami zředěnými ve vodě.
 • V důsledku zamokření půdy se může vyvinout šedá hniloba.V tomto případě je třeba květinu přesadit do nového květináče a v budoucnu sledovat množství zavlažování.

Důležité! Abyste nemuseli bojovat s nemocemi, musíte se nejprve o kulturu řádně starat.

Spathiphyllum Sweet Chico se perfektně hodí do každého interiéru. Rostlina je nenáročná na péči; to nevyžaduje zvláštní znalosti.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy