Proč listy vnitřního balzámu zežloutnou

Každý, kdo pěstuje květiny, může zaznamenat zežloutnutí listů balzámu, i když je tento člověk velmi zkušený. Pokud k tomu dojde, musíte naléhavě zjistit příčinu zežloutnutí listů a odstranit ji.

Jak vypadají zdravé balzámové listy

Zdravé listy jsou světle zelené, červené nebo vínové. Tato vlastnost závisí na typu květu. Listové desky jsou na dotek hladké. Jejich tvar je obvykle oválný nebo kopinatý. Samotná květina aktivně roste a dává velké množství květenství.

Zdravá rostlina

Příčiny zežloutnutí listů způsobené nesprávnou péčí

Odpověď na často kladenou otázku, proč listy balzámu zežloutnou, je porušení podmínek růstu a nesprávné péče o pokojovou rostlinu.

Suchý vzduch

Prvním problémem, proč listy balzámu padají, je suchý vzduch v domě. Většina pěstitelů postavila hrnec vedle baterie. Květina obzvláště silně trpí suchým vzduchem v zimě.

Nesprávné zalévání

Dalším důvodem, proč listy balzámu zežloutnou a spadnou, je nesprávné zalévání. Navzdory skutečnosti, že květina miluje vlhkost, je nemožné půdu nalít. Rovněž se nedoporučuje nechat jej vyschnout.

Úžeh

V důsledku přímých jasných paprsků ze slunce se na listových deskách objevují popáleniny a pupeny a kvetoucí květenství odpadávají.

Pozornost! Přímé sluneční světlo může rostlinu vážně spálit.

Vyčerpání půdy

Klesající listí může být spojeno s vyčerpáním půdy. Během období květu musí být aplikováno hnojivo. Pokud listí pokleslo, může být důvod skrytý v tom.

Nesprávně vybraný hrnec

Příčinou žlutých listů se může skrývat nesprávně vybraný hrnec. Pokud je hrnec malý, kořenový systém se nebude moci normálně vyvíjet.

Nízká pokojová teplota

Balzám může kvůli nízkým teplotám vrhat listí. Rostlina je teplomilná. Aby se zabránilo pádu spodních listů z balzámu, měla by být pokojová teplota nastavena na + 19-25 stupňů.

Žluté listy balzámu

Přítomnost chorob nebo škůdců je jedním z důvodů zažloutnutí listů.

Hmyz se často objevuje na jemných ročních výhoncích. Nejčastěji se na květině nachází roztoč. Pro ošetření musíte použít akaricidní přípravky.

Plíseň se vyskytuje mezi nemocemi. Dalším onemocněním je šedá hniloba. Co musíte udělat, abyste se zbavili nemocí:

  • Při zavlažování snižte množství vody a přestaňte stříkat listovou růžici.
  • Transplantujte plodinu do nové půdy.
  • Postříkejte květinu přípravkem Zircon nebo Epin.

Důležité!V budoucnu, aby se zabránilo rozvoji nemocí, je nutné zabránit zamokření půdy a nezalévat ji vodou z vodovodu.

Jak pomoci rostlině

Co dělat, když všechny listy balzámu zežloutly a spadly? Nejprve musíte odstranit všechny chyby spojené s porušením pravidel kultivace. Zvyšte úroveň vlhkosti, přesuňte hrnec na okno s rozptýleným světlem a zajistěte řádné zalévání. Musíte také pamatovat na pravidelné hnojení půdy. Aby se zabránilo výskytu škůdců a chorob, měl by být balzám pravidelně vyšetřován.

Kdokoli může zažít zažloutnutí listů, dokonce i velmi zkušený květinář. Tento problém může mít mnoho příčin. Hlavní věcí je zjistit a eliminovat to včas.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy