Proč se fuchsie nechává zvlnit dovnitř - co dělat

Fuchsie (lat. Fuchsia) je jedinečná v tom, že má vlastnost samoregulace výměny vody a asimilace oxidu uhličitého. Každý květinář, který s ní jednal, alespoň jednou čelil negativním projevům fuchsie. S dobrou péčí rostlina najednou začala zbavovat své listy, suché, listy se stočily. Někteří pěstitelé žertují, že tímto způsobem květina protestuje proti nevhodným podmínkám. Chcete-li zachránit krásu a obnovit zdravý vzhled rostliny, musíte znát její vlastnosti.

Fuchsie je nemocná, i když péče je dobrá

Nezkušení pěstitelé si stěžují, že rostlina zbavuje listů a pupenů, suší, listy jsou náchylné k zvlnění. Důvody špatného stavu nejsou jasné, protože je hojně zalévají. Pak je nutné zjistit, proč fuchsie nechává zvlnění dovnitř, co dělat, aby se obnovila.

Fuchsie je rostlina milující vlhkost, ale nemá ráda vysokou vlhkost.

Rostlina má listy zvlněné

Příčiny pádu listů

Květina reaguje na jakékoli nepohodlí zbavováním listů. Existují však chvíle, kdy je ztráta listů považována za normální, například v zimě. Důvody pro padající listí jsou:

 • nové místo;
 • příliš mnoho vlhkosti;
 • přesušení;
 • období květu;
 • poklesy vlhkosti.

Pokud je zařízení přemístěno na nové místo, bude chvíli trvat, než se přizpůsobí osvětlení. Je zřejmé, proč fuchsie chřadne v květináči. Květina bolestivě reaguje na měnící se podmínky, ale rychle se vrací do normálu.

Důležité! Nadměrné zalévání vyvolává hnilobu kořenů. Poškozené kořeny jsou odstraněny.

Nedostatek vlhkosti také vede ke ztrátě listů. Vysychání půdy nastává v důsledku teploty vzduchu nad 20 stupňů. Rostlina nemá ráda přehřátí půdy. Pokud je půda suchá, měla by být postupně zvlhčována. Chcete-li zmírnit stav fuchsie, můžete listy nastříkat z lahve s rozprašovačem.

Konce listů vysychají kvůli změnám vlhkosti, když fuchsie není aklimatizovaná na nové místo.

Díky jasnému osvětlení se zvlní

Jak identifikovat problém podle jeho vnějších znaků

V případě zálivu nebo pod vlivem slunečního světla má fuchsie podobné vnější projevy. Listy zvadnou a padají. Zátoka je vyloučena, pokud květina ožívá na chladném místě.

Pokud fuchsie začne mizet, zbavuje listí, pupenů, pak byla zjevně přestavěna na nové místo a přizpůsobení si vyžaduje čas.

Pokud je na zadní straně listů pozorován práškový květ a pupeny začaly padat, byla rostlina napadena škůdci. Nedostatek kvetení, pomalý růst je spojen s nízkým obsahem živin v půdě.

Hnědé skvrny na listech - v důsledku spálení sluncem, zvrásnění listů - v důsledku zalévání studenou vodou.

Během období květu je důležité půdu hnojit.

Nemoci a škůdci

Fuchsie je odolná vůči chorobám, ale vysoká vlhkost vede k výskytu malých kapiček rosy na listech. Rostlina může být ošetřena roztokem Fundazolu v poměru 11: 1.

Ze škůdců jsou nebezpečné mšice, roztoči, bílí.Na mladých stoncích, pupenech lze shora vidět mšice. Mšice vysávají z rostliny šťávu, listy se stočí, uschnou. Droga Decis dobře bojuje s mšicemi.

Důležité! Mšice jsou pevně spojeny se stonky díky vylučovaným sladkým látkám. Infikované stonky musí být odděleny od zdravých.

Nedostatečné zalévání

Špatné zalévání negativně ovlivňuje pohodu fuchsie, listy uschnou. Zvláště při vysokých teplotách vzduchu. Při pohledu na vrchní vrstvu půdy, která vysychá na prach, je jasné, proč fuchsie chřadne. Půda by měla být navlhčena malými částmi vody.

Nedostatek živin

Fuchsie potřebuje krmení po celý rok, kromě zimy. Nedostatek výživových složek ovlivňuje zdraví rostliny, listy zožloutnou, rostlina přestane kvést. Fuchsiové listy padají, co mám dělat? - nakrmit. Hnojiva se přidávají jednou týdně, počínaje březnem. Když fuchsie vybledne, udělejte si krátkou přestávku a pak znovu nakrmte.

Je důležité transplantovat řízky do půdy bohaté na prospěšné mikroelementy.

Požadavky na osvětlení rostlin

Fuchsie se na začátku a na konci dne cítí dobře pod rozptýleným slunečním světlem a trpí denním teplem. Pro svěží květ doma vytvořte rovnováhu mezi intenzivním denním světlem a stínem před spalujícími paprsky slunce. Odrůdy s jasnými květy vyžadují více světla a šťastně stojí na otevřeném slunci. Fuchsie s květenstvími jemných odstínů chtěly být v krajkovém odstínu.

Pro umístění fuchsie v bytě jsou okna vybírána z kterékoli strany, s výjimkou jihu. Jinak listy fuchsie spadnou.

Kvůli vysoké vlhkosti má květ bolestivý vzhled.

Poškození kořenového systému

Nadměrné záplavy, vysychání, nadbytečné hnojivo a hniloba poškodí kořenový systém fuchsie. Nemoc není okamžitě patrná, ale rostlinu postupně ničí. Pochopit, že květina potřebuje pomoc, je snadné listováním. Můžete uložit, pokud je řez kmene stále zelený. Rostlina je umístěna na stinném, chladném místě, nemocné kořeny jsou odstraněny.

Nadměrný suchý vzduch

Fuchsie jsou rádi venku, proto jsou často vysazovány na otevřeném prostranství v zemi nebo na zahradě. Nelze tolerovat nadměrnou suchost. Díky tomu můžete vidět, jak se listy rostliny zvlňují a zbarvují do žluta. Proč fuchsie odhodí listy a co by se mělo dělat? Příčinou může být suchý vzduch. Je nutné zvlhčit místnost.

Reakce na předávkování hnojivem

Pro svěží barvu pěstitelé květin zneužívají hnojiva. Objeví se opačný efekt. Fuchsie kohoutek. Přebytek krmení vede k narušení vegetačních procesů, tvoří se dusičnany a tkáně odumírají. Při předávkování minerálními hnojivy dochází k nebezpečným chybám.

Důležité! Přebytek minerálních doplňků narušuje rovnováhu solí. Pokud je v půdě více soli než ve stoncích, dochází k odtoku kapaliny ze stonku a smrti rostliny.

Pravidla péče během období květu

Po zimování potřebuje rostlina pomoc pro zdravé kvetení. Sušené listy jsou ořezány, mrtvé květy jsou odstraněny. Větve, které uvnitř vyrostly, jsou vyjmuty a odstraněny.

Během období květu je často pozorována retardace růstu, nedostatek květů. Je to způsobeno špatnou půdou, nedostatečným množstvím živin. Rostlina vyžaduje draslík, fosfor, takže je třeba ji krmit.

Fuchsie aktivně rozvíjí kořenový systém. Hrnec by měl být prostorný.

Požadavky na zalévání rostlin

Nadměrné zalévání narušuje výměnu plynů v půdě a vyvolává její okyselení. Na povrchu se tvoří plesnivá kůra. Kořenový systém má nedostatek kyslíku, kořeny postupně hnijí a malé kořeny rychle odumírají.

Správné dodržování pravidel zalévání pomůže vyhnout se chorobám fuchsie. V jarním a podzimním období potřebuje fuchsie dobré zavlažování, pokud ornice vyschne. V zimě napojena ráno, s mírou.

V podzimním období (říjen - listopad) se zavlažování omezuje, dokud není zcela zrušeno.V chladném období stačí pro fuchsii 1-2 zalévání měsíčně.

Když je venku léto, květina je napojena večer. Kvůli rannímu zalévání kořeny stoupají v horku ve vlhké půdě, zhoršují se.

Důležité! Půda by měla být udržována mírně vlhká a listy by měly být postříkány, aby se ochladily.

Květinářství vybaví hrnec drenážním systémem, aby se zabránilo okyselování půdy.

K zavlažování použijte usazenou měkkou vodu. Kyselina šťavelová se používá ke změkčení.

Požadavky na teplotu okolí

Fuchsie bolestně reaguje na teplo. V letním počasí jsou listy letargické, ochablé. Zdravé kvetení vyžaduje teplotu mezi +18 ° C a +25 ° C. V létě je obtížné vytvořit v bytě optimální podmínky. Proto je rostlina umístěna na lodžii, terase, ve stínu, kde na ni nedosáhnou hořící sluneční paprsky a listy se nezačnou kroutit.

Rostlina bude reagovat vděčně za dobrou péči.

Někdy je fuchsie zasazena do otevřené půdy venku. Pokud se však vzduch ohřeje na 30 ° C, rostlina okamžitě zbaví listů a začne bolet, vysychat.

Keramický nebo porcelánový hrnec pomůže zabránit přehřátí kořenů. Plastová nádoba na květiny se zahřeje, keramika ji ochladí.

Důležité! V letním vedru bude kořenový systém fuchsie dokonale uchován v prostorném keramickém květináči. V teple zůstává chladný a chrání kořeny rostlin před přehřátím.

Známky zálivu

Nesprávné zalévání zabíjí fuchsie častěji než teplo a škůdce. Během zaplavení je z půdy vytlačován vzduch, kořeny se dusí v hliněné kaši bez kyslíku. Fuchsii, která trpí zálivem, lze vidět pomalé a visící listy. Na povrchu půdy se objeví plíseň. Pokud nepomůžete včas, rostlina zemře.

Jak zachránit fuchsii po zálivu?

Podmáčená půda způsobuje slabost květin. Listy vypadají nemocně, jsou letargické a ovisnuté a mohou se vlnit. Bez úsporných opatření se stav květu zhoršuje až do smrti.

Pokud v počáteční fázi najdete známky zálivu, lze rostlinu znovu oživit.

Když se květina cítí dobře, potěší ji krásou

Zkušení pěstitelé radí začátečníkům používat papírovou utěrku, lék proti hnilobě kořenů, fytosporin. Postup je následující:

 1. ošetřit půdu přípravkem proti hnilobě;
 2. vyjměte fuchsii z hrnce, obalte kořeny spolu s hrudkou země papírovou utěrkou v několika vrstvách;
 3. zabalit znovu po hodině;
 4. nechte rostlinu ve vinutí po dobu 3-4 týdnů;
 5. voda, když hliněná hrudka vyschne;
 6. pro zalévání vezměte roztok fytosporinu.

Po všech krocích, když se objeví nové listy, vraťte rostlinu do květináče.

Důležité! Kvůli negramotnému zalévání fuchsie nejčastěji mizí.

Proto je důležité dodržovat všechny požadavky na péči o fuchsii. Během kvetení je zakázáno měnit obvyklé podmínky - přeskupovat, otáčet, blokovat denní světlo nebo naopak vystavovat květ slunci. Rostlina je rozmarná, reaguje na jakékoli změny ve vnějším prostředí, může odhodit pupeny nebo se listy začnou vlnit.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy