Myrta vyschla - jak oživit doma

Jaké vlastnosti se nepřipisují vždyzelenému hezkému: magické i léčivé. O tom druhém není pochyb, protože éterické oleje obsažené v myrtě mají skutečně baktericidní vlastnosti. Takový strom v bytě je schopen čistit vzduch a chránit majitele před patogenní mikroflórou a viry. Nepochybnou předností je krása. Vyžádat si úctu nad bujným rozkvětem bude vyžadovat velké úsilí, pěstitelé jej nenadarmo nazývají „sissy“. Jak pěstovat myrtu, domácí péči, suché listy, důvody, které způsobily padání listů, jak se zbavit škůdců - tyto a mnoho dalších otázek jsou popsány níže v článku.

Popis květu myrty

Stromovitý květ roste velmi pomalu, maximálně 2 mm ročně. Výška, kterou doma dosahuje, je něco málo přes 60 cm. Upřednostňuje substrát se stejným podílem písku, rašeliny, humusu a drnu. Kvete ve věku pěti let, častěji v první polovině léta. Vyžaduje dobré osvětlení, ale spalující slunce může zničit rostlinu i nedostatek vlhkosti.

Zdravá myrta

Vrchní oblékání se provádí v jarní a letní sezóně, ne více než jednou týdně. Pokud se provádí prořezávání, provádí se každoročně na začátku vegetačního období.

Pro vaši informaci! Mladé květiny se přesazují každý rok, dospělí - jednou za 2-3 roky.

Problémy s pěstováním květu myrty

I když budete dodržovat všechny nezbytné požadavky, keř může onemocnět a zbavit se listoví. To je výsledek chyb, které lze nejčastěji opravit.

První známky malátnosti květu lze zjistit pouhým okem podle jeho vzhledu. Na listech se může objevit bělavý květ, který se následně projevuje skvrnami, listy se začínají postupně vlnit a pak opadávat. To naznačuje, že strom je nemocný. Existuje několik důvodů, proč se strom myrty rozpadá:

 • předčasné zalévání a nedostatečná vlhkost v místnosti;
 • nesprávné krmení;
 • nadměrné zalévání;
 • špatné světlo;
 • poškození hmyzími škůdci.

Co dělat, pokud je příčinou nadměrné zalévání květu

Květina vyžaduje každodenní zalévání a půda by měla být mírně vlhká, jinak nelze zabránit vysychání a kroucení listů. V období podzim-zima je zalévání mírně sníženo, ale vlhkost je udržována systematickým postřikem.

Přebytečná vlhkost z nadměrného zalévání má nepříznivý vliv na stav květu: listy a konce výhonků začínají černit. Protože kořeny nedostávají potřebné množství kyslíku, začíná proces rozpadu. To se okamžitě projeví změnou celkového stavu a barvy koruny. Zdá se, že strom chřadne.

Existují dva způsoby, jak pomoci květině: snížením zalévání systematickým uvolňováním světla (umožní to půdě vyschnout) nebo přesazením do půdy jiného složení. K tomu jsou kořeny pečlivě umyty čistou vodou a všichni, kdo jsou postiženi hnilobou, jsou nemilosrdně odříznuti. Po výsadbě do nového substrátu je rostlina zakryta průhledným vakem a na chvíli je ponechána bez zalévání.

Co dělat, když důvodem jsou světelné a teplotní podmínky

Pokud při správné péči o myrtu doma vyschnou listy vždyzeleného hezkého muže, může to znamenat nedostatek světla, přímé sluneční světlo a nevhodné teplotní podmínky. V zimních měsících se rostlina cítí lépe v chladné místnosti při teplotě 12 ° C, v létě je optimální od 17 ° C do 24 ° C. Absolutně netoleruje vystavení přímému slunečnímu záření, dává přednost rozptýlenému osvětlení. Znát tyto jemnosti, můžete snadno vytvořit pohodlné prostředí umístěním do podpůrného prostředí.

Důležité! Nedostatek slunečního světla je vyrovnán pomocí lampy.

Květinové kořeny

Pokud je to všechno chyba nadměrného krmení, jak zachránit květinu

Nadměrné krmení může nejen zastavit růst rostliny, ale také vést k její smrti. Časté a nesprávné používání hnojiv vede k jejich hromadění v půdě, což způsobuje popáleniny kořenového systému. Strom začne vysychat a listy postupně vyhazovat.

Bude nutná urgentní transplantace do čerstvé půdy. Nejprve musíte důkladně opláchnout kořeny z nebezpečných vrstev, odříznout mrtvé a až poté transplantovat. Bohužel s nadbytkem krmení pouze tato riskantní metoda zachrání květinu před nevyhnutelnou smrtí.

Poznámka! Žloutnutí listů je často pozorováno ihned po zakoupení květiny. Botanici tyto změny spojují se změnou prostředí, která způsobuje stres. Přizpůsobení novým podmínkám je mnohem snazší, pokud je nový „nájemce“ umístěn na několik dní na mírně zatemněné místo a pravidelně zavlažován stříkací lahví.

Útok hmyzími škůdci

Stává se, že teplota je správná a vlhkost je dostatečná, i když jsou splněny světelné podmínky, a myrtový strom vysuší, co mám dělat? Možná se v husté koruně květu usadili malí škůdci. Stejně jako jiné pokojové rostliny je ovlivněna stejnými druhy drobného hmyzu.

 • Mšice. Celé kolonie tohoto parazita se usazují na zadní straně listů a živí se mízou, proto se začínají kroutit, sušit a poté odpadávat. Chcete-li se zbavit, nejprve se strom (korunka dolů) důkladně umyje pod tekoucí vodou, nechá se uschnout a postříká se jakýmkoli insekticidním přípravkem. Herec je vhodnější.
 • Štít. Je schopen, stejně jako mšice, živit se rostlinnou mízou. Přítomnost parazita může být určena charakteristickým lepivým povlakem, jak na listech, tak na výhoncích. Nejprve ji musíte odstranit vatovým tamponem nebo kouskem houby namočeným v mýdlové vodě (použijte mýdlo na prádlo) a poté ji ošetřit přípravkem Actelik, který dobře pomáhá pochvě.

Útok hmyzem

 • Mealybug. Je to velmi dobře vidět na rostlinách: bělavý načechraný povlak pokrývá jak větve, tak korunu. Před postřikem aktarou nebo jiným insekticidem jsou škůdci předběžně odstraněni.
 • Spider roztoč. Koruna i výhonky jsou obaleny pavučinami. Nejprve musíte květ nastříkat infuzí tabákového prachu a otřít každý list a větvičku a poté ji ošetřit actellikem.
 • Whitefly. Vypadá to jako malá můra. Stejně jako mšice a šupinatý hmyz se usazuje v koloniích, přičemž si vybral vnitřní stranu listů. Je těžké se tohoto parazita zbavit najednou, protože larvy škůdce jsou pokryty silným filmem, který ztěžuje pronikání chemikálií. Proto se budete muset uchýlit ke zpracování několikrát. Pokaždé se velké osoby nejprve ručně odstraní a rostlina se omyje mýdlovou vodou a poté se ošetří actellikem.
 • Třásněnky Jsou identifikovány přítomností světelných skvrn na horní části listů a černých teček na zadní straně. Jsou nebezpečné v tom, že poškozují nejen zeleň, ale i pupeny. Můžete ošetřit strom infuzí tabákového prachu a česneku, pokud to nepomůže, uchýlit se k actellik.

Důležité! Při používání insekticidních přípravků musíte postupovat podle pokynů.Jedná se o toxické látky, při přípravě roztoků je třeba vzít v úvahu jejich dávku a koncentraci.

Myrta suší a zbavuje listí: co dělat

Když jsou důvody nedostatečné zalévání, suchý vzduch a působení slunečního záření, listy začínají žloutnout a pak odpadávat. Pokud nepřijmete opatření včas, pak v blízké budoucnosti uvidíte depresivní obraz: holé větve, které kdysi potěšily množstvím zeleně. To naznačuje, že myrta vysychá, ale co dělat v tomto případě? Uložte urgentně! Chraňte před sluncem (nebo baterií) a vytvářejte pohodlné podmínky (chlad, vlhkost). V počátečních fázích pomohou následující postupy:

Květina umírá v očích

 • hrnec s květinou je ponořen do nádoby s vodou a počkejte 10-15 minut. Během této doby bude voda pronikat drenážními otvory a zcela nasytí půdu. Po určité době se hrnec vyjme a umístí na podnos, aby se vypustila voda. Voda z jímky musí být neustále vypouštěna, aby nedocházelo ke stagnaci;
 • Voda hojně, stříkejte stříkací lahví a zakryjte plastovým sáčkem, nezapomeňte vypustit přebytečnou kapalinu z palety. Umístěte vedle ní malou misku s vodou. Tato technika má větší účinek, pokud se provádí alespoň tři dny po sobě.

Důležité! Stojí za to pečlivě sledovat, aby kapalina v pánvi nestagnovala. Po každém zalévání je nutné vypustit.

Pokud myrta vyschla, jak oživit rostlinu

Přijatá opatření často nepřinášejí požadovaný účinek a rostlina stále vysychá. Nikdo z této situace samozřejmě není nadšený. A přesto, pokud všechny listy myrty vyschly, co dělat? I v tomto případě není nutné zoufat a vzdát se. Můžete zkusit oživit zeleného mazlíčka.

K tomu stojí za to pečlivě prozkoumat větve a zkontrolovat, jak snadno se ohýbají, zda během toho nedojde k deformaci. Dobrá flexibilita naznačuje dostatečnou pružnost, takže se vše neztratí. Je nutné dodatečně zkontrolovat kořeny a mírně podkopat půdu. Pokud neměli čas úplně vyschnout, pak existuje naděje na záchranu.

Pro vaši informaci! Resuscitace není obtížný, ale velmi účinný způsob, jak oživit rostlinu. Nejprve musí být květina hojně napojena a poté musí být celá květina umístěna do velkého plastového sáčku. Zároveň ponechte otvor, který zajistí přístup vzduchu.

Dalším způsobem je vyrobit mini skleník. Když je myrta malá, ideální je prázdná plastová láhev o objemu 5 až 10 litrů. Je řezán uprostřed, uvnitř je umístěn květináč a horní část je uzavřena. Krk slouží jako ventilační otvor, aby proces rozpadu nezačal.

Tento postup musí být prováděn denně po dobu tří týdnů. V tomto případě nebude nadbytečné pokropit usazenou vodou očištěnou od chloru. Jako další profylaxe - postřik roztokem léku epin (6-8 kapek na 1 litr) jednou týdně. Pomůže probudit rezervní síly stromu a stimuluje růst nových buněk.

Důležité! Roztok musí být připraven bezprostředně před použitím!

S pilností a trpělivostí, po 3-4 týdnech (někdy to trvá trochu déle), lze na větvích najít mladé listy. Pokud se tak nestane, stojí za to udělat malý podélný řez v kůře stromu, mírně oddělit horní vrstvu a podívat se na barvu pod řezem. Zelený odstín označuje pokračující aktivitu a dává naději na zotavení. Hnědá barva kmene se stane, pokud myrta vyschla, tak co dělat? Se ztrátou se budeme muset vyrovnat.

Krásná a zdravá květina, která vyžaduje zvláštní pozornost

Abyste nikdy neviděli, jak květ myrty znovu vyschl, a nečelit problémům s resuscitací, stojí za to pečlivě se o rostlinu starat. Začínající pěstitelé by si měli před zakoupením tohoto druhu prostudovat všechny jemnosti péče a možných chorob. Teprve potom keř potěší své majitele luxusním vzhledem a vůní nadýchaných květin.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy