Když Kalanchoe kvete - jak často doma

Pokojové rostliny mohou zdobit každou místnost. Pokud člověk ví, kdy Kalanchoe kvete, může místo kytice dát sukulentní. Takový dárek osloví muže i ženy.

Vlastnosti obsahu

Kalanchoe bez květů nevypadá moc dobře. Při správné péči kompaktní pouzdro rychle uvolní pupeny. Díky práci chovatelů mohou mít různé odstíny.

Květiny mohou mít různé barvy

Frekvence kvetení

Kalanchoe zpravidla kvete na konci ledna a vydrží až do konce jara. Existuje však speciální technika, která vám umožní prodloužit toto období až do září.

Pro vaši informaci! Za správných podmínek, šťavnaté kapky květiny a sbírá nové pupeny, to se může stát jednou za sezónu. Při špatné údržbě se rostlina nebude rozvíjet.

Některé druhy

Díky výběru bylo vyšlechtěno několik stovek odrůd Kalanchoe.

  • Kalandiva se vyznačuje svou miniaturní velikostí. Výška odrůdy zřídka přesahuje 30 cm a stonky jsou hustě pokryty malými květy různých odstínů.
  • Degremon může dorůst až do výšky jednoho metru. Má světlé listy: vnitřní strana je šedozelená a vnější tmavě zelená. Kvete jen zřídka a jen v zimě, panikařte květenství.
  • Laciniat má neobvyklý tvar listu. Připomínají rozvětvené jelení rohy a jsou namalovány v sytě zelené barvě. Tento druh není barvy, je atraktivní pouze pro své opeřené listy.
  • Členitá odrůda má podobné vlastnosti. Panicled Kalanchoe přitahuje pozornost svými kulatými stříbřitými listy. Malé květenství se objevuje pouze v dubnu nebo květnu.

Mix odrůdy se liší v různých barvách květů - bílé, růžové, lila atd.

Poznámka! V Kalanchoe jsou květenství froté, to znamená, že se skládají z mnoha okvětních lístků, díky nimž jsou pokojové rostliny dekorativní a krásné.

Péče po zakoupení

V obchodě najdete různé typy Kalanchoe. Vyberte vzorky s celými, zdravými listy. Měly by být bez poškrábání, poškození a vypadat chabě. Upřednostňovat by se měly keře s velkým počtem pupenů.

Důležité!Dříky jsou také zkontrolovány na poškození a hnilobu.

Kalanchoe je třeba pečlivě zkontrolovat, zda neobsahuje škůdce. Keř by měl být bez plaku, strupů a malých chyb. Poté, co je rostlina přivezena domů, je v karanténě po dobu dvou týdnů. V této době je hrnec s rostlinou umístěn v samostatné místnosti. Toto opatření je nezbytné, aby se zabránilo šíření škůdců a chorob v bytě.

Péče o Kalanchoe je velmi jednoduchá. Květina je přesazena do hliněného květináče (měl by být o 1,5-2 cm větší než hliněná hruda). Kalanchoe potřebuje rozptýlené světlo, ale musí být chráněno před přímým slunečním světlem. Optimální teplota je 20 ° C. Zalévejte rostlinu, když půda vysychá. Obvykle stačí 2-3 zalévání týdně.

Poznámka! Květinářství ne vždy ví, jak Kalanchoe kvete. Mnozí jsou přesvědčeni, že se jedná pouze o zelené sukulenty. Při správné péči se pupeny objeví na jaře. Po začátku kvetení nelze hrnec přeskupovat z místa na místo, jinak bude Kalanchoe stresováno a bude shazovat květiny.

Navíc používají hnojení pro kvetoucí rostliny. Umožňují doplnit nedostatek živin v půdě. Díky této péči může Kalanchoe kvést 3-4krát ročně.

Při péči o kvetoucí rostlinu musíte pečlivě sledovat vysychání půdy. Nedostatek vlhkosti negativně ovlivní tvorbu pupenů.

Jakmile se Kalanchoe rozhodne kvést, přemístí se na světlé místo. Až do konce procesu kvetení ji nelze odříznout. Vysušené květenství lze opatrně odstranit, aby na něj rostlina neztrácela energii.

Kvetoucí Kalanchoe lze v létě přenést na balkon

Důležité! Rostlina by měla dostat přestávku mezi kvetením. To je důležité pro tvorbu zelené hmoty a růst kořenového systému. Z tohoto důvodu je po tři týdny zastaveno hojné zavlažování a hnojení. Hrnec můžete přesunout do mírně zastíněné oblasti.

Možné problémy

Nelze jednoznačně říci, který typ Kalanchoe je lepší a kolikrát kvete za sezónu. Někdy po nákupu rostlina rychle zmizí a poté několik let roste pouze zelená hmota.

Důvody

Rostlina nemusí kvést kvůli nesprávné péči. Nejprve to platí pro sluneční světlo. Na tmavém místě se Kalanchoe plně nerozvinou. Pouze při dlouhém dni světla dochází k tvorbě pupenů.

Pro vaši informaci!Můžete použít další osvětlení pomocí lamp, takže celková doba denního světla je 10 hodin.

Někdy není půda pro rostlinu vhodná. Pro Kalanchoe je nutná neutrální nebo mírně kyselá půda. Nejtěžší věcí je udržovat zavlažovací režim. Půda by se neměla nechat vyschnout, ale zamokření je také nebezpečné. Proto musí mít hrnec odvodňovací otvory. S jejich pomocí bude přebytečná vlhkost odtékat.

Nemusíte stříkat listy, protože sukulenty hromadí v listech vlhkost.

Nepřesazujte květinu do příliš velkého květináče. V tomto případě bude Kalanchoe růst kořenový systém, nikoli zelenou hmotu a pupeny. Hrnec by měl být o 1,5-2 cm větší než zemité kóma.

Stimulace

Zkušení pěstitelé vědí, jak zvýšit pravděpodobnost bohatého kvetení. K tomu musíte nejen řádně pečovat o Kalanchoe, ale také použít některé triky.

Prvním je stvoření dne a noci. Za tímto účelem je rostlina udržována na jasném světle po dobu 8-10 hodin, poté je přenesena na tmavé místo. Tento postup umožňuje tlačit rostlinu, aby bohatě kvetla.

Častým důvodem, proč Kalanchoe neuvolňuje pupeny, je absence teplotního poklesu. Všechny rostliny v přírodě začnou po zimě kvést. Chcete-li způsobit změnu ročních období, musíte nejprve přenést Kalanchoe na spící období. Chcete-li to provést, musíte snížit denní hodiny na 6 hodin a snížit teplotu na 15 ° C. Po měsíci se ukazatele postupně zvyšují. Rostlina si bude myslet, že jaro začalo a vytvoří pupeny.

Pozorní lidé si mohou všimnout, že Kalanchoe často kvete v kancelářských prostorech. V takových podmínkách se o ně provádí jednoduchá péče, ale jsou dodržovány základní požadavky: doba denního světla, změna dne a noci a snížená teplota.

Aby Kalanchoe rozkvetlo, musíte sledovat jeho stav.

Důležité! Nemocné a škůdci zasažené rostliny nepopálí. Nejprve proto musíte vyléčit všechny instance a provést zpracování.

Je také důležité vědět, co dělat s Kalanchoe po odkvětu. Nejedná se o každoroční sukulentní, proto při správné péči může po chvíli znovu potěšit pupeny.

Péče po kvetení

Je nutné odstranit všechny stopky a připravit rostlinu na spící období. Toto je důležitá fáze, která umožňuje Kalanchoe zotavit se pro příští sezónu. Nezanedbávejte to, protože jinak nebudete moci čekat na nové kvetení.

Funkce překladu

Jakmile poslední stopka vyschne, začnou připravovat Kalanchoe na odpočinek. Domácí péče po odkvětu se příliš neliší od obvyklé. To se obvykle stává na podzim nebo v zimě.

Důležité!Minimální doba odpočinku je 45 dní.

Všechny stopky musí být odstraněny, protože z květu budou čerpat pouze šťávy. Hrnec je umístěn na chladném místě s teplotou přibližně 18 ° C. Příliš nízké sazby mohou vést ke smrti rostliny.

Dále se provádí prořezávání stonků

Ujistěte se, že postupně snižujete denní hodiny na 7-8 hodin, proto je hrnec pokryt tmavým vakem nebo krabičkou. Snižují množství zalévání, hnojiva jsou zcela odstraněna.

Během období nečinnosti nelze Kalanchoe přeskupit, přesadit a nějak narušit. Rostlina potřebuje tento čas, aby získala sílu a připravila se na nové období kvetení.

Pokud nepošlete květinu do hibernace, pak v Kalanchoe začne růst pouze zelená hmota. Může se protáhnout do výšky, dát nové výhonky, ale pupeny se neobjeví. Někdy pěstitel možná ani neví, že jeho rostlina může kvést. Pouze náhodou mohou nastat příznivé okolnosti a Kalanchoe bude kvést.

Ořezávání a sevření

Zkušení pěstitelé doporučují odstranit 2/3 délky výhonků. To je nezbytné pro stimulaci růstu nových a provokování vzhledu bočních větví. Za tímto účelem je rostlina během období spánku useknutá na 2/3 výšky. To se provádí pomocí ořezávače nebo nože.

Poznámka!Pro šíření lze použít prořezávání větví.

Během kvetení jsou nové větve mírně sevřené, je to nutné, aby se keř nevytahoval na výšku. Chcete-li to provést, lehce kousněte horní část větve nůžkami.

Správné prořezávání vám umožní udělat pouzdro kompaktní a krásné

U Kalanchoe je péče po odkvětu vyžadována nekomplikovaně. Poškozené, slabé nebo bolavé oblasti jsou nutně odstraněny. Pokud jsou stonky velmi podlouhlé, je třeba je také ořezat. Čím více postranních větví a nových výhonků, tím lépe začnou růst stopky.

Pokud Kalanchoe nezačne uvolňovat pupeny po klidovém období, pak je vhodné analyzovat podmínky zadržení. Nejčastěji problém spočívá v nedostatečném osvětlení nebo v prostorném hrnci.

Při správné péči Kalanchoe kvete několikrát ročně. Okrasné rostliny proto mohou být ozdobou každé místnosti. Můžete kombinovat několik odrůd, které vás potěší květenstvími různých odstínů.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy