Kalanchoe kvetoucí: domácí péče a důvody, proč nekvete

Kalanchoe je jedním z nejjasnějších představitelů rodu bastard, který sdružuje asi 200 různých druhů. Jeho přirozeným prostředím jsou tropy Austrálie, Ameriky a Asie. Pokud najdete správný přístup k této kultuře, můžete obdivovat její vynikající kvetení i v zimě. Vyhazuje rozkvetlé deštníky v bílé, oranžové, červené a fialové barvě. Často se však stává, že po nákupu rostlina nekvetou doma roky, takže dále budeme hovořit o tom, jak se starat o kvetoucí Kalanchoe doma.

Období kvetení Kalanchoe

Kalanchoe často kvete na konci zimy a toto období trvá asi 30 dní.

Jak často kvete

Existují tak zkušení zahradníci, kteří mohou nechat rostlinu rozkvétat nejen v jiném období, ale také tento proces upravit i na požadované datum. K tomu, jakmile Kalanchoe vybledne, musí být odříznut a zanechat pahýl. Poté se rostlina odstraní na tmavé místo s teplotou přibližně 15 ° C. Po 1,5 měsíci se Kalanchoe vrátí na parapet. V létě zvýší zelenou hmotu a zesílí. Aby rostlina dobře křičela, musíte pro ni sevřít listy. Tento proces trvá do listopadu.

Kalanchoe vyžaduje zvláštní podmínky, jinak květina nebude tak atraktivní jako v obchodě

Poté je rostlina 8 hodin dobře osvětlena a teplota je udržována na přibližně 18 ° C. V takových podmínkách Kalanchoe určitě vyhodí pupeny a potěší majitele svým kvetením po celou zimu.

Poznámka! Stejným způsobem můžete dosáhnout kvetení této rostliny v létě. V létě však existuje tolik kvetoucích vzorků, takže to není nutné.

Kalanchoe: domácí péče, kvetení

Ačkoli je Kalanchoe v péči poměrně vybíravý a patří k vytrvalým plodinám, je přesto nutné dodržovat některá agrotechnická pravidla a jít na určité triky. To je jediný způsob, jak dosáhnout svěžího květu a svěží zeleně na parapetu.

Teplota

Kalanchoe je velmi odolný, ale stále může při nízkých teplotách (méně než 10 ° C) zemřít. Proto je v zimě lepší ho udržovat v místnosti, kde je teplota udržována v rozmezí 14-18 ° C. Za takových podmínek rostlina vytváří zdravé pupeny a rychle se táhne nahoru. V létě jsou přípustné teploty mezi 18 ° C a 28 ° C.

Zalévání

V létě je Kalanchoe napojena, jakmile ornice vyschne. Je třeba dbát na to, aby půda nevyschla, jinak rostlina zbaví listí. V zimě je pauza. Když vrchní vrstva půdy vyschne, musíte počkat 4 dny a poté ji zalévat. Nejlepší je nalít vodu do podnosu.

Zalévání se nejlépe provádí na paletě.

Vlhkost vzduchu

Pro pěstování Kalanchoe je vhodné obvyklé klima, které je typické pro obytné byty. Jeho masité listy jsou často pokryty bílými klky a proto nepotřebují další zavlažování. V horkých letních dnech však lze rostlinu postříkat stříkací lahví, i když to není nutné.

Půda

Pro Kalanchoe se dobře hodí půda určená pro sukulenty. Můžete si je však vařit sami. K tomu se písek a rašelina odebírají ve stejných poměrech a listová a sodná půda se k nim přidává dvakrát tolik.

Hnojivo Kalanchoe

Musíte hnojit rostlinu kořenovou metodou.Kvetoucí vzorky jsou krmeny komplexem stopových prvků, které obsahují dusík, fosfor a draslík. Rostlinu musíte oplodnit v létě, přibližně dvakrát za měsíc.

Důležité! Po každém krmení je poprvé nutné kontrolovat stav rostliny. Pokud jeho listy zežloutnou nebo se začnou vlnit, musíte přestat hnojit.

Mezi pěstiteli květin je populární několik hnojiv:

 • „Dobrá síla“ je komplex základních vitamínů a živin, který pomůže zvýšit vytrvalost rostliny a posílit její imunitu. Toto hnojivo je speciálně vytvořeno pro kaktusy a různé sukulenty;
 • Bona Forte je přípravek, který stimuluje růst rostlin, posiluje imunitní systém a podporuje vzhled pupenů. Zvláštností tohoto nástroje je, že neztrácí své užitečné schopnosti ani po uplynutí doby platnosti;
 • Agricola je krycí obvaz vyrobený v chelátové formě, proto je rostlinami maximálně absorbován. Jeho hlavní výhodou je nízká spotřeba. Jedno balení obsahuje 45 litrů hnojiva.

Agricola je květinou lépe absorbována

Péče po kvetení

Aby Kalanchoe potěšilo svým vzhledem nejen během kvetení, ale i v jiné dny, je třeba mu věnovat náležitou péči.

 • Chov se provádí v květnu. Chcete-li to provést, můžete nakrájet několik řízků a zasadit je do různých nádob a zakrýt průhlednou nádobu nahoře. Postupem času se rychle zesílí a vyhodí svěží zeleň. Poté lze očekávat, že se v listopadu objeví květiny. Opětovné kvetení je možné v dubnu. Poté se postup znovu opakuje.
 • Pokud metoda roubování není vhodná, lze starou rostlinu také omladit. K tomu je nutné odříznout všechny květní stonky, které vybledly, a když procesy začnou růst, je třeba je sevřít. Dále je proces přerušen po objevení se 3 párů. Díky tomuto postupu bude rostlina svěží a rozvětvená. S nástupem října se štípání již neprovádí.
 • Na konci zimy nebo brzy na jaře dostane Kalanchoe odpočinek. Chcete-li to provést, musíte snížit zalévání a dobu denního světla. Chcete-li zkrátit den, můžete na rostlinu nasadit tmavou láhev po 8 hodinách, a když přijde ráno, musí se znovu odstranit. Tento postup dobře stimuluje kvetení.

Škůdci a nemoci

Mnoho lidí se často ptá, proč Kalanchoe nekvete. Existuje několik různých důvodů. Pokud nebudete dodržovat pravidla péče, pak rostlina oslabuje a může být napadena škůdci, stejně jako onemocnět. Mezi nejčastější nemoci patří:

 • šedá hniloba. Takové onemocnění je těžké si nevšimnout, protože listy jsou lepkavé, měkké a pokryté šedým povlakem. V tomto případě je kromě použití fungicidů také nutné transplantovat Kalanchoe do jiné půdy a také jí zajistit řádné zavlažování a větrání půdy;
 • pozdní plíseň. Pokud je rostlina neustále zalévána a dochází ke špatnému větrání půdy, pak má tato nemoc větší šanci na rozvoj. Hnědá deska nebo hnědé skvrny na listech budou sloužit jako signál o výskytu pozdní plíseň. V tomto případě, čím rychleji se ukáže, že je kultura ošetřena fungicidy, tím větší bude šance na záchranu této květiny;

Pozdní plíseň

 • hniloba stonku. Obvyklá hypotermie rostliny vede k této nemoci. Pokud v zimě teplota v místnosti klesne pod 14 ° C, pak rostlina jednoduše zamrzne. Hniloba je indikována zčernalým stonkem a pomalými listy, které se mohou také zmenšit;
 • padlí. Velmi suchý vzduch v bytě a nedostatečné zalévání přispívají ke vzniku této nemoci. Listy jsou pokryty bílým houbovým květem, který lze také eliminovat pouze pomocí fungicidů. Zvláštností padlí je jeho schopnost rychle se šířit do sousedních rostlin, proto musí být nemocná kultura urgentně ošetřena a musí být izolována od ostatních zelených sousedů;
 • prstencová listová skvrna. Jeho vzhled je naznačen zčernalým stonkem a kulatými skvrnami na listech. Jedná se o velmi nebezpečnou nemoc, pokud zasáhne kulturu, již ji nelze zachránit.

Důležité! Neméně nebezpečné pro Kalanchoe jsou různí škůdci, kteří vysávají šťávy z rostliny, vyčerpávají ji a vedou k smrti.

Mezi nejčastější parazity, kterým nevadí jíst Kalanchoe, patří:

 • mšice. Je to zelený nebo černý malý hmyz. Parazit miluje život na obou listech a stoncích. Tento škůdce je pro rostliny velmi velkou hrozbou. Situaci parazita komplikuje skutečnost, že nejen saje šťávu z listů, ale také vylučuje jed. Ovlivněné oblasti jsou pokryty lepkavou látkou a rostlina nemůže dýchat. Od samého začátku je přítomnost hmyzu obtížně detekovatelná, protože se skrývá za vnitřkem listů. Bude možné pochopit, že Kalanchoe trpí pouze tehdy, když se rostlina začne deformovat a získávat zmučený vzhled. Je lepší odříznout a spálit postižené listy spolu s hmyzem. To je způsobeno skutečností, že mšice se rychle přenášejí na jiné plodiny. Poté by měla být rostlina každý měsíc postříkána mýdlovou vodou a ošetřena insekticidy;
 • štít. Tento brouk se raději schovává v listech, takže jej nelze okamžitě zjistit, ale když má čas ublížit, a listí začne opadávat. Insekticidy pomohou v boji;
 • červotoč Kromě toho, že tento škůdce vysává šťávu z listů vnitřního Kalanchoe, šíří také chorobu - černou plísni. Červ připomíná malé kousky vaty, takže je těžké ho přehlédnout. Z preventivních důvodů musí být listy otřeny mýdlovou vodou, aby se zabránilo jejímu vzhledu, a je vhodný minerální olej pro hubení tohoto škůdce. Dospělí je nejlépe odstranit papírovým ručníkem. Larvy se mohou skrývat také v zemi. Milují půdu bohatou na dusík. Proto, pokud se v květu namotal červ, musíte se zbavit staré půdy;
 • roztoč. Když tento škůdce infikuje rostlinu, tkáň květu zhrubne, ohne se a zdá se, že je pokryta hnědou kůrou. Parazita musí být omyta mýdlovou vodou a samotná květina musí být ošetřena insekticidy.

Mealybug

A co je nejdůležitější, abyste nemuseli intenzivně bojovat proti škůdcům a chorobám, musíte dodržovat následující pravidla:

 • nemůžete udržet květinu v průvanu;
 • vyhnout se náhlým změnám teploty;
 • neuchovávejte Kalanchoe v místnosti, kde je vzduch příliš vlhký nebo příliš suchý.

Kromě toho, že kvetoucí Kalanchoe bude sloužit jako nádherná dekorativní dekorace pro každý domácí roh, má také léčivé vlastnosti. S jeho pomocí můžete odstranit zánětlivý proces a tato květina se také používá k infekčním chorobám, k hojení ran a k onemocněním jater. Není pochyb o tom, že vám oplácí lásku a péči.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy