Jaké vnitřní květiny lze v létě vzít venku

Zkušení pěstitelé květin vědí, že pro pokojové květiny je užitečné občas změnit prostředí a nechat je dýchat čerstvý kyslík. Proto ti, kteří mají příležitost, vezměte rostliny venku nebo na balkon. Některé květiny jsou na chvíli přesazeny do otevřeného terénu. Ne všechny rostliny však jsou schopné tento stres vydržet. Je třeba zjistit, které rostliny, v jakém ročním období a při jaké teplotě lze bez poškození přenést na venkovní vzduch.

Jaké vnitřní květiny lze v létě vzít venku

Nejprve je třeba si uvědomit, že mnoho rostlin, i když jsou odolné vůči nepříznivým podmínkám a nenáročné, těžko snáší teplotní změny, změnu prostředí a vzduchu. Proto předtím, než vynesete rostlinu do vzduchu, musíte přesně vědět, zda takovou zátěž vydrží.

Pokojové rostliny na čerstvém vzduchu

Nejodolnější vůči změnám teploty jsou: prvosenka, orchideje, helksina, fatshedera. Citrusové stromy, myrta, všechny druhy palem, sukulenty také tolerují dočasnou změnu bydliště. Aloe, fuchsie, dracaena, lumbago, aralia, dolar a některé druhy kaktusů se snadno udržují na čerstvém vzduchu po dobu několika měsíců.

V žádném případě byste neměli zařídit procházku pro tyto rostliny:

 • dekorativní begonia;
 • dieffenbachia;
 • opadavé kaktusy, jako je Decembrist;
 • nefrolepis;
 • alocasia;
 • anthurium;
 • jinan;
 • šíp;
 • monstera;
 • filodendron.

Tyto rostliny jsou citlivé na změny polohy a teplotní výkyvy. Pokud je vystavíte stresu ve formě změny stanoviště, pak mohou květiny v krátké době vážně onemocnět nebo zemřít.

Dracaena

Lze dracaenu nosit v létě venku? Aby byla dracaena během letního pobytu ve vzduchu pohodlná, potřebuje uspořádat stín. Nejlepší je, když rostlinu ráno zasáhne slunce. V tuto chvíli listy nespálí. Po zbytek dne se musíte ujistit, že je dracaena chráněna před přímým slunečním zářením a větrem.

Důležité! Pokud je počasí suché, je nutné zajistit rostlině včasné zalévání a udržovat optimální vlhkost vzduchu postřikem z rozprašovací lahve.

Dracaena na ulici

Anthurium

Anthurium k nám přišlo z jižních tropů. Vydrží dobře vnitřní podmínky. Ale klima Ruska, dokonce ani horké léto, kategoricky nevyhovuje květině, kterou lidé přezdívají „mužské štěstí“. Musí udržovat teplotu 15-18 ° C a chránit před přímým slunečním zářením a průvanem.

Zamioculcas

Není rozdíl v tom, zda budou zamiokulky v létě vyvedeny na čerstvý vzduch, nebo ne. Cítí se stejně dobře doma i na ulici. Zvláštní změny v růstu a vývoji květiny, když jsou vyjmuty na ulici, nebudou zaznamenány.

Fialové

Fialky by měly být vyjímány s velkou opatrností. Jedná se o náladové květiny, které nevydrží přímé sluneční světlo a průvan. Pokud je vyvedete do přírody, je nutné zajistit stálý částečný stín, ochranu před větrem a deštěm. Stejně jako včasné zalévání. Pokud nebudou tyto podmínky dodrženy, fialová v krátké době zemře.

Pozornost! Sametové listy fialek rychle absorbují pouliční prach.Aby nedošlo k poškození rostliny, je nutné pravidelně opláchnout listy a přijmout preventivní opatření.

Fialky na balkoně

Scheffler

Jedná se o tropickou rostlinu, ale bojí se otevřeného slunečního světla a přehřátí. V tomto případě shefflera okamžitě upustí listy. Aby rostlina mohla bezpečně trávit letní čas venku, je nutné ji instalovat ve stinném prostoru. Může být krátce vystaven rannímu slunci.

Aby půda nevyschla, je nutné ji včas zalévat a stříkat. Shefflera můžete také pohřbít na otevřeném prostranství.

Dieffenbachia

Dieffenbachia není vhodná pro letní procházky. Tato rostlina by obecně měla zřídka měnit místa. Potřebuje pravidelné zalévání a teplé, měkké, ale ne spalující sluneční světlo. Pohodlná teplota pro vývoj je 18-20 ° C. Dieffenbachia by také neměla být vystavena průvanu.

Chlorophytum

Chlorophytum dobře snáší letní letní prázdniny. Nebojí se slunečního světla ani silného deště. Pokud je však počasí příliš horké, je nutné zajistit chlorofyt včasným zaléváním a postřikem.

Pozornost! V horku musíte zajistit, aby otevřené sluneční světlo nezpůsobovalo popáleniny.

Když si můžete vzít pokojové květiny na ulici nebo na balkon

Od prvních jarních měsíců můžete balkon vyzdobit pokojovými květinami. Je však třeba postupovat opatrně, protože poklesy teploty v noci mohou nevhodným rostlinám ublížit. Doba odjezdu závisí na tom, na které straně je balkon. Z toho se jako celek stočí, jaké květiny na něj lze nainstalovat.

Balkon zdobený vnitřními květinami

Na kterou stranu jde balkon

Na severní straně, téměř vždy skrytou před slunečním zářením, by měly být umístěny rostliny, které mají rád stálý stín a vlhkost. Na balkoně orientovaném na jih můžete uzavřít teplomilné jedince, kteří potřebují stálé nebo proměnlivé sluneční světlo. V tomto případě je nutné zajistit, aby půda nevyschla a listy nebyly spáleny.

Na balkonech orientovaných na východ nebo na západ můžete vyjmout pokojové rostliny, které mohou být vystaveny čerstvému ​​vzduchu. Je však nutné pečovat o každou květinu zvlášť a vytvářet příznivé podmínky pro každou odrůdu.

Teplota obsahu balkonu

Pokojové rostliny, které se na balkoně cítí skvěle, je třeba včas přemístit na místo zimování. Většina z nich nevydrží noční teplotu pod 12 ° C. Pokud se tedy předpovídají mrazy, měli byste si pospíšit a přinést do domu květiny.

Některé rostliny, například citrusové plody, potřebují určité zmrazení, aby jim pomohly vyvinout pupeny. Ale neměli byste také prodlužovat čas v chladu déle než 2–3 dny.

A pokud necháte zimu

Pokud je balkon zasklený a izolovaný, pak na něm mohou být po celou zimu ponechány nějaké vnitřní květiny. To by mělo být provedeno za předpokladu, že teplota neklesne pod +6 ° C. Zima úspěšně:

 • kaktusy;
 • pelargonium;
 • citrus;
 • jehličnany;
 • fuchsie;
 • tradescantia;
 • hyacinty.

Pozornost! Seznam není úplný, takže pro každou konkrétní odrůdu je nutné znát doporučení.

Jaké pokojové rostliny lze v létě vysadit na otevřeném terénu

Většina domácích mazlíčků může být na léto přemístěna na otevřený povrch. Jedinou výjimkou jsou nejvíce teplomilné odrůdy. Patří mezi ně sukulenty a tropické odrůdy.

Při výsadbě domácích květin na otevřeném terénu byste měli pamatovat na potřebu zajistit vhodné podmínky: osvětlení, zalévání, ochrana před větrem. Kromě toho mohou být venku květiny napadeny škůdci a chorobami.Rovněž stojí za to pravidelně kontrolovat poškození jejich květů.

Přesazení místnosti vzrostlo na otevřenou zem

Fialové

Lze fialky vysazovat venku? Je velmi nežádoucí pěstovat na letní období fialky na otevřeném prostranství. To květině nepřinese žádný užitek, ale můžete mít spoustu potíží až do úplné smrti. Na velké ploše fialová nebude kvést, protože pošle všechny šťávy do kořenového a stonkového systému. I sebemenší poškození listů a vystavení silnému dešti přispívají k rozpadu výhonků a kořenů.

Rada! Pokud máte silnou touhu osvěžit si fialovou, můžete ji vzít ven v hrnci.

Dracaena

Dracaena dokonale snáší letní výsadbu v zemi. V otevřené půdě zahrady posiluje a přijímá potřebné vitamíny a minerály.

Aby rostlina bezpečně snášela léto venku, je nutné ji zasadit správně. Nejprve je připravena díra - neměla by být mnohem větší než objem hrnce, ve kterém žije dracaena, maximálně o 10 cm. Na dno je umístěno malé množství rašeliny, minerálních a organických hnojiv a vše se nalije dostatečným množstvím vody. Dříve hojně zalévaná květina se spolu s hliněnou hrudou převalí do připravené díry a pokryje se půdou.

Pokud zvolíte správné místo pro výsadbu nebo vyřazení pokojových rostlin pod širým nebem, pak zbytek roku potěší bujnou vegetací a bohatým kvetením. Nejdůležitější věcí při rozhodování o změně místa pobytu květin na léto je neublížit jim.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy