Jericho růže (silaginella) - co je to za pouštní květ

Tajemná a úžasná květina zvaná růže Jericha byla poprvé objevena ve středověku. Zvláštností je, že bez vody může zůstat naživu až sto let. Když na něj vlhkost dlouho nepřijde, stočí se do koule a skryje plody uvnitř. Takové glomeruly se promění v cestovatele hledající stanoviště, dokud je nepronikne déšť. Když se dovnitř dostane vlhkost, rostlina ožívá. Po narovnání semena vytekla ze středu květu a dala život novým rostlinám.

Jericho růže - co je to za květinu

Růže Jericho patří do rodiny zelí. Tyto bylinné trvalky jsou malé velikosti. Dorůstají do délky ne více než 15 cm.

Růže má malé šedé listy. Květy jsou sněhově bílé. V poušti květ roste brzy, rychle kvete a vytváří plody.

Jakmile začne sucho, krátké stonky vyschnou a ohnou se dovnitř. Se silnými poryvy větru se horní část květu odlomí a pohybuje se nerušeně podél písku.

Neobvyklá rostlina - růže z Jericha

Poznámka!Semenný materiál této rostliny je vhodný k výsadbě již několik let.

V přírodních podmínkách lze květinu najít ve střední a západní Asii. Květina obvykle roste na suché zemi nebo na skalách. V takových podmínkách růstu mnoho rostlin jednoduše zemře a růže Jericho nejen přežije, ale také dokáže růst a dále se rozvíjet.

Existuje několik verzí o historii původu této květiny. Někteří tvrdí, že růži poprvé objevila Marie, která následovala do Egypta. Právě od ní dostala květina požehnání pro nesmrtelnost a v důsledku událostí, ke kterým došlo, ji začali nazývat „rukou Marie“. Jiní tvrdí, že jméno květu dal mnich Sava, který žil v judské poušti.

Symbolika a víra spojená s květinou

Růže z Jericha je rostlina s dlouhým poločasem rozpadu, takže ji někteří lidé používají jako symbol rodu, který se dědí po jednom zástupci. V mnoha národech je květina uvedena jako připomínka toho, že po smrti přijde vzkříšení duše v den Vzkříšení Pána.

Pro vaši informaci! V sušené formě si milenci raději dávají tento míč navzájem. Dali prsteny dovnitř a vytáhli je z otevírací rostliny.

Existuje názor, že je to tato rostlina, která děsí můry, když jsou umístěny uvnitř skříně. Kromě jiného má květina dezinfekční účinek, který čistí vzduch od škodlivých mikroorganismů.

Kvetoucí růže Jericha

Nejoblíbenější odrůdy růží pro domácí pěstování

Před zakoupením rostliny a rozhodnutím o nejoptimálnějších metodách péče musí každý pěstitel vědět, v čem se populární odrůdy této růže od sebe liší.

Salaginella šupinatá

Rostlina může přežít delší sucha. Po kontaktu s vlhkostí obnoví svou zelenou barvu. K tomu potřebuje asi 24 hodin. Existuje verze, která šupinatá salaginella mohla přežít asi 100 let bez vody a následně po namočení oživit.

Rostlina doma může být pěstována v půdě s přídavkem rašeliny, písku a rašeliníku.

Asteriscus trpaslík

Jednoletá bylina. Po odkvětu se vytvoří nažka, která vydrží 10 měsíců. Otevírá se pouze při působení vlhkosti. K tomu obvykle dochází na jaře.

Odrůdy růže Jericho jsou považovány za falešné. Navzdory skutečnosti, že jsou také schopni přežít a dále se vyvíjet při nulové vlhkosti.

Jericho vstal v poušti

Jak zasadit rostlinu doma

Růže Jericho se obvykle prodává sušená ve specializovaných prodejnách.

Chcete-li pěstovat růži Jericha uvnitř, musíte postupovat podle těchto kroků:

  1. Připravte mělkou pánev a nalijte do ní teplou usazenou vodu.
  2. Vezměte sušenou kouli a položte její kořeny dolů na podnos.
  3. Jakmile se květina otevře a z jádra se začnou objevovat zelené výhonky, musíte ji zasadit do hrnce naplněného půdou.

Poznámka! Půda pro výsadbu by měla být připravena předem. Za tímto účelem je půda smíchána s pískem a oblázky. Děti lze umístit do různých nádob.

Jak se starat o růži doma

Aby se růže cítila pohodlně, musí jí být poskytnuty optimální podmínky pro její udržení. To je velmi snadné, stačí dodržovat jednoduchá pravidla.

Osvětlení a teplotní podmínky

Nejoptimálnější teplota pro rostlinu je 20 ° C. V tomto případě by měla být květina umístěna na mírně zastíněném místě. Rose, když je vystavena přímému slunečnímu záření, hoří a získává bledý vzhled.

Selaginella šupinatá doma

Pravidla zavlažování a vlhkost

Vzhledem k tomu, že rostlina roste ve volné přírodě v tropech, měla by vytvářet prostředí blízké přirozenému. K tomu se doporučuje stříkat vodou 2-3krát denně.

Důležité!Je přísně zakázáno používat ke stříkání studenou vodu.

Rostlina vyžaduje bohaté a pravidelné zalévání. Jakmile přijde zima, zavlažování se zastaví.

Top dressing

Zkušeným pěstitelům se doporučuje květinu krmit každý měsíc. K tomu jsou vhodná dusíkatá hnojiva.

Velikost nádoby na květiny

Tuto úžasnou květinu můžete pěstovat v jakýchkoli nádobách i v nádobách. Často si začínající květinářství kladou otázku, pěstování Jericho růže, jak se o ni starat doma. Jak ukazuje praxe, proces nezpůsobuje žádné potíže, protože květina je zcela nenáročná.

Jak se růže Jericha množí

Rostlina se zahradními růžemi nemá nic společného, ​​takže je nemožné ji množit doma. Jedinečnost květiny spočívá v tom, že se při kontaktu s vodou otevírá a tvoří se na ní semenné lusky.

Oživení růže Jericha

Rostoucí problémy, nemoci a škůdci

Nejčastěji se egyptská růže infikuje houbovými chorobami. Abyste se tomuto problému vyhnuli, měli byste pravidelně ošetřovat rostlinu fungicidy. Aby květina nehnila, je třeba obzvláště pečlivě sledovat stav jejích květenství. Tvorba plísní by neměla být povolena.

Pokud se budete dobře starat o květ přivezený z Egypta, nebude to prakticky bolet.

Existují situace, kdy se roztoči objeví na suché růži. S tímto problémem se můžete vyrovnat pomocí řešení pracího mýdla. Tito škůdci se objevují v důsledku toho, že je našli v místnosti se suchým vzduchem.

Důležité! Po skončení životního cyklu potřebuje rostlina klidové období, které musí být pečlivě zajištěno. Květinu můžete připravit na podzim na spící období zastavením zalévání a snížením vlhkosti. Výsledkem je, že růže získá tvar koule, kterou lze uložit až do jara na tmavém místě.

Asteriscus trpaslík

Vynikající a úžasná růže Jericho je oprávněně považována za úžasnou rostlinu, která může existovat po celé století bez vody a poté, když dorazí vlhkost, ožije jen za jeden den. Přes své jméno květina nemá absolutně žádnou vnější podobnost se známou růží. V přírodě rostlina prochází nekonečnými písky a přitahuje pozornost chovatelů po mnoho staletí. Současně stále zůstává záhadou, jak může být rostlina bez života, a poté při interakci s vodou tak rychle ožívá a kvete.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy