Listnaté stromy - typy a délka života

Listnaté stromy zabírají většinu území Ruska a každý z nich má mnoho různých druhů. Některé mají užitečnou vlastnost - odebírat přebytečnou vlhkost z půdy, proto se používají k odtoku bažinatých oblastí.

Listnaté stromy

Jaké stromy jsou považovány za listnaté? V tomto případě stojí za to přeformulovat otázku a zeptat se, které z nich nepatří do této třídy rostlin. Koneckonců, téměř všechny stromy, které nejsou zahrnuty do skupiny jehličnanů, jsou považovány za listnaté druhy.

Opadavé rostliny mají obvykle hustou korunu.

Životnost stromů

Většina listnatých stromů má stejnou životnost, která se pohybuje od 150 do 250 let. Nejdelší játra jsou buk - od 600 do 900 let a dub stopkový - asi 1000 let.

Druhy stromů

Listnaté dřeviny se klasifikují podle fyzikálních a fyzikálních vlastností.

Dub obecný

Tento druh dubu patří k listnatým stromům a může růst jak v severních oblastech, tak v subtropech. Existuje více než 500 druhů této rostliny, ale nejčastější je běžná odrůda. Dub má obrovské rozměry a mohutné větve. Jeho koruna je velmi hustá kvůli hustým a řapíkatým listovým čepelím.

Anglický dub

Řapíkatá odrůda roste v západní části Ruska, často se vyskytuje v Moskevské oblasti a v celé oblasti „Zlatého prstenu“. Dub je považován za rostlinu milující světlo a dorůstá až do výšky 30 metrů. Má podlouhlé listové desky sytě zelené barvy se středně velkými řapíky.

Poznámka! Strom lze pěstovat na osobním pozemku nebo dači samostatně ze žaludů jako okrasnou rostlinu. Mělo by být zasazeno do dobře osvětlené a středně kyselé půdy.

Bílá akácie

Listnaté stromy mohou být mimořádně krásné. Bílá akácie má na koruně mnoho sněhově bílých květů, a proto je v krajinářském designu velmi oblíbená.

Bílá akácie ceněná pro kvetení

Ve volné přírodě strom roste na severních územích amerického kontinentu. Acacia dorůstá do výšky téměř 25 metrů, ale existuje několik odrůd prezentovaných ve formě keřů. Rostlina začíná kvést na konci května a pokračuje až do začátku července.

Javor ve tvaru dlaně

Mezi stromy středního pruhu mají listy palmového javoru nejneobvyklejší tvar. Listová deska je vytvořena ze 7-9 prstovitých procesů, které směřují k okraji. Období květu závisí na zeměpisné šířce růstu, obvykle od května do června.

Bílá bříza

Nejznámější ze všech ruských jmen listnatých stromů je bílá bříza. Použití stromové šťávy je rozšířené a léčivé tinktury se vaří z pupenů a listů. Rostlina má bílou matnou kůru a větve mírně visící na koncích. Listy jsou malé, ve tvaru srdce a na okrajích zubaté.

Norsko javor

U tohoto typu javoru mají listy pouze velké zubaté čepele. V létě jsou desky jasně zelené, ale blíže k podzimu začínají získávat bohatou a jednotnou žlutou barvu.Ve vzhledu je velmi podobný poddruhu kanadského javoru.

Vroubkovaný javor s vroubkovanými listy

Pavia z koňského kaštanu

Opadavé rostliny jsou známé svou svěží korunou; místo si zde zakládá na kaštanu koňském, který má kulovitou hustou korunu. Tento strom je často obklopen soukromými domy, poblíž kterých je po obvodu zasazena pavia. Tato odrůda má tmavě červené květy a zubaté listy.

Okřídlený euonymus

Velkolepá listnatá rostlina, kterou lze také pěstovat jako pokojovou rostlinu. Má neobvyklou prolamovanou korunu s malými listovými deskami. Rostlina může být pěstována ve formě keře, protože má tendenci silně růst do šířky.

Lesní buk nebo buk lesní

Strom je vysoký 40 metrů, někdy může dorůst až 55 metrů, ale jeho průměr nepřesahuje 2 metry. Jedna z nejdelších živých rostlin s oválnou korunou.

Lesní buk má také jiné jméno - evropské

Široké listy jsou kulaté, mírně protáhlé. Kůra mladého buku je hnědošedá a dospělého je tmavě šedá se šupinami.

jabloň

Výška jabloní se může lišit v závislosti na odrůdách. V Rusku se nejčastěji pěstují středně velké stromy s červenými a bílo-růžovými plody. Tyto listnaté rostliny hojně kvetou od dubna do května do června a milují dobře osvětlené oblasti.

Lípa a její odrůdy

Mezi známými jmény listnatých rostlin je zvláštní výklenek obsazen různými odrůdami lipy. Jsou to následující typy:

  • Velkolistá nebo širokolistá - roste ve středních oblastech, má pyramidovou korunu a oválné listy.
  • Malolistá - vytrvalá lípa, která kvete v květnu a má listy ve tvaru srdce a červené lemování.
  • Krymský - obzvláště běžný na území Krymu, ale také se vyskytuje v náročnějších klimatických oblastech.

Jasan obecný

Strom je vysoký 30 metrů se sférickou korunou. Má černé pupeny, kvete před tvorbou listů. Úzké a podlouhlé desky jsou zpeřeného typu a skládají se ze 7-12 malých listů.

Topol a osika

Dalším nejjasnějším představitelem listnatých stromů je topol. Jedná se o rychle rostoucí a protáhlý strom, který bude v městském prostředí vypadat efektně. Má schopnost čistit vzduch a odstraňovat znečištění z výfukových plynů.

Poznámka! Topolová chmýří může u některých lidí způsobit alergickou reakci.

Listy vosy mají nejprve bronzový odstín, ale poté zezelenají. Hladká šedá kůra, výška asi 20 metrů.

Habr

Habr roste v evropských a západoasijských lesích. Koruna stromu může být jak kónická, tak ve formě koule. Rostlina s měkkými listy má stabilní imunitu vůči chorobám, proto patří k jednomu z nejsilnějších listnatých stromů.

Vlhkost milující stromy pro odvodnění lokality

Mezi stromy milující vlhkost patří stromy, které mají tendenci absorbovat přebytečnou vlhkost z půdy. Jsou zvláště užitečné při vypouštění bažinatých oblastí.

Z listnatých stromů mnozí mají tendenci čerpat vodu ze země. Proto se často vysazují vedle vodních ploch nebo bažin.

Nadýchaná bříza

30metrový strom s hnědohnědou kůrou v mladém věku postupem času získává bílý odstín. Na rozdíl od jiných druhů nemá bříza na kmeni černé praskliny. Listové desky jsou hladké a lesklé, zabarvené do světle zeleného odstínu.

Nadýchaná odrůda břízy

Olše

Druhy stromů milujících vlhkost jsou poměrně nenáročné, včetně olše, která dobře roste jak v lese, tak v mokřadech. Seznam odrůd této rostliny obsahuje více než 40 jmen. Všichni členové skupiny však mohou růst pouze v mírném podnebí.

20metrový strom má kulatou nebo kuželovitou korunu.Listové desky mohou být zelené nebo se zlatým leskem, konce jsou mírně špičaté.

Modřín

Roste hlavně v tajze nebo vysoko v horách na asijských územích. Dorůstá až do výšky 50 metrů a má silný kmen o průměru nejméně 1 metr. Volná, průsvitná koruna je vytvořena ve tvaru kužele, ale starší stromy mají kulovitý vzhled.

Popel

Ash má jedno z nejodolnějších dřev, a proto se ve starověku používal k výrobě zbraní. Nyní se jeho dřevěná část používá k výrobě nábytku, hudebních nástrojů a kůra s ovocem se používá ve farmacii. Popel může dorůst až 50 metrů, proto má velmi silný a široký kořenový systém. Jeho jasně zelené listy jsou vejčité a některé odrůdy mají zubaté okraje.

Maple Tatarsky

Maple se velmi snadno šíří a je známý svou schopností samého setí. Zakořenil se za jakýchkoli podmínek, proto se pěstuje v blízkosti průmyslových podniků, škol atd. Průměrná výška tatarského javoru je 10 metrů, tmavě zelené listy jsou po okrajích zoubkované a mají trojúhelníkový tvar.

Jaké ovocné stromy milují vlhkost

Mezi vlhkomilnými keři a stromy jsou i ovocné rostliny. Jsou vysazeny na zahradních pozemcích, které jsou bažinaté a potřebují odvodnit půdu. Můžete tak současně „zabít dva ptáky jedním kamenem“: přivést lokalitu do normálního stavu a pěstovat ovocné stromy.

Švestka (trnitá švestka, třešňová švestka)

Tyto ovocné keře vypadají během kvetení velmi působivě a nemají schopnost onemocnět během vlhkých deštivých období.

Ovocné stromy, stejně jako švestky, také patří k listnatým stromům milujícím vlhkost.

Švestky lze vysazovat i u bažin a v několika množstvích, takže odvodnění lokality bude rychlejší. Stromy spotřebovávají vlhkost, aby vytvořily silné větve, husté listy a plody.

Důležité! Pro výsadbu se doporučuje vysadit švestku nebo třešňovou švestku ne ve stínu, ale v oblasti nejvíce otevřené slunci, takže proces sušení bude nejúčinnější.

Na bažinatém pozemku nemůžete vysadit žádné stromy. Listnaté rostliny mohou být dobrými odvlhčovači a zkrášlují zahradní parcely, pokud jsou studovány jejich vlastnosti a vlastnosti.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy