Anthurium - druhy a odrůdy rostlin se jmény

Anthurium je jednou z nejvyhledávanějších rostlin, kterou mnozí pěstitelé pěstují. Tato exotická kultura má neobvyklý vzhled a může sloužit jako skutečná výzdoba interiéru. Pokud plánujete zasadit anthurium, rostlinné druhy jsou rozmanité. To je třeba vzít v úvahu při výběru odrůdy.

Anthurium - co je to za květinu

Květina patří do rodiny Aroidů. Do této kategorie je zařazeno více než 900 druhů rostlin. Polovina z nich byla navíc získána uměle. Za přírodních podmínek se kultura nachází v Jižní a Střední Americe. Roste také v Karibiku.

Rostlina se vyznačuje atraktivními květy

Botanický popis

Rostlina má vynikající dekorativní vlastnosti. To je způsobeno přítomností vždyzelených listů, které mají kožovitou strukturu. Liší se tvarem - jsou pevné, hluboce členité, proříznuté. Barva listí se také liší. Na zeleném pozadí jsou listy se sametovým leskem, lesklým leskem a stříbrnými žilkami.

Hlavní výhodou takových rostlin jsou krásné květiny. Jsou malé velikosti a tvoří dlouhé klasy. Kolem každého z nich je listena - závoj. Jeho velikost a barva závisí na odrůdě anthurium.

Důležité! Povrch listen může být lesklý nebo matný. Po skončení kvetení se na rostlině objeví plody připomínající bobule.

Rostlina má vynikající dekorativní vlastnosti.

Užitečné a nebezpečné vlastnosti rostliny

Pěstování kultury doma pomáhá dosáhnout následujících výsledků:

  • snížit obsah mikrobů ve vzduchu o 70%;
  • vyčistit vzduch od formaldehydu o 8%;
  • vyčistěte místnost od toluenu a amoniaku.

Důležité! Kultura je považována za jedovatou, proto při požití může vyvolat otravu. Je obzvláště důležité dohlížet na děti a zvířata.

Jaký je rozdíl mezi anthuriem a spathiphyllum

Tyto rostliny se liší vzhledem. Spathiphyllum se vyznačuje bílým závojem, který má podobný tvar jako oválné nebo kopinaté listy kultury.

Anthurium má širokoúhlý a lesklý základ. V tomto případě má listí hlubokou základnu ve tvaru srdce. Barva přehozu může být různá - bílá, růžová, oranžová. Nejběžnější možností je však červená.

Jakou barvu mají anthuria

Dnes existuje mnoho druhů anturií. Všechny se liší barvou přehozu.

Bílý

Nejoblíbenější bílé odrůdy jsou Champion White a Sumi. K dispozici je také zajímavá bílá a růžová kultura - Anthurium Amalia Elegance

Pastelové barvy - růžová a broskvová

Mezi oblíbené růžové odrůdy patří Joli, Pink Champion, Lady Love.Mezi pěstiteli květin jsou také velmi oblíbené takové odrůdy anthuria s růžovým zpestřením jako Picasso Pink, Pink Queen.

Červené

Mezi nejoblíbenější červené druhy patří Dakota, Turenza. Zajímavě vypadají červeno-zelené plodiny, zejména Baby Boom.

Fialová a lila

Anthurium violet rychle získává svou popularitu. Tulipán je považován za jednu z nejběžnějších odrůd. Fiorino také patří do šeříkových anthurií. Vyznačuje se neobvyklým přehozem. Můžete také pěstovat odrůdu Cavalli.

Rostliny s fialovými květy vypadají krásně

Ultramarín

Dnes je na trhu mnoho odrůd s úžasným ultramarínovým zbarvením. Patří mezi ně odrůdy Anthurium Picasso a Princess Alexia.

Modré a modré

Existuje poměrně málo obarvených rostlin, které ohromují barvou květů. Vědcům se podařilo získat neobvyklé modré odstíny anturií díky zavedení barviv do kořenů kultury. Stejným způsobem se získají modré anthurium.

Žlutá a oranžová

Odrůdy oranžové Anthurium zahrnují Picasso Orange, Princess Orange. Oranžově červené odrůdy vypadají efektně - Madural Orange, Baby Orange.

Poznámka! Orange Anthurium Rainbow Champion vypadá atraktivně. Pokud chcete pěstovat krásné žluté anturium, měli byste věnovat pozornost odrůdě Vanilla.

Zelená

Mezi oblíbené odrůdy zeleného anthuria patří Baby Green, Midori. Green King nebo Picasso Green nebudou o nic méně působivé.

Tmavě - černá, čokoládová, hnědá

K původním odrůdám květin patří tmavé odrůdy. Tato kategorie zahrnuje černé, hnědé, vínové anthurium. Mezi oblíbené odrůdy z této skupiny patří Black Queen, BlackBeauty, Otazu. Zajímavou možností je Černý princ.

Dekorativní kvetoucí druhy anthuria a jejich odrůdy a hybridy

Chcete-li doma pěstovat krásnou okrasnou rostlinu s velkými květinami, je třeba jí poskytnout plnou a vysoce kvalitní péči.

Anthurium Andre (andrianum)

Je to vždyzelená bylina, která dosahuje výšky 1 m. Nazývá se také Andrianum. Ekvádor a Kolumbie jsou považovány za rodiště kultury. Listy jsou tmavě zelené barvy. Žluté pupeny se shromažďují v 1 uchu a obklopují přikrývkou

Scherzerovo anturium

Jedná se o velmi nenáročnou kulturu. Rostlina je malá. Proto je obvyklé odkazovat na trpasličí anturia. Odrůda se vyznačuje zakřiveným květenstvím oranžové barvy. Přehoz má tmavě červený odstín a listy jsou zelené.

Anthuriová směs

Anturiovou směsí se rozumí směs odrůd jednoho nebo více druhů. Díky křížení je možné získat různé barvy - bílou nebo vínovou.

Amalia Elegance

Jedná se o velmi krásnou kultivovanou rostlinu. Princess Amalia Elegance má nápadné bílé a růžové listeny. V tomto případě má květenství červený odstín.

Amalia Purple

Odrůda Anthurium Amalia Purpl má nádhernou fialovou barvu. Listy mají tmavě zelený odstín a špičatý konec. Rostlina Amalia Purple je malé velikosti a dosahuje výšky 20-30 cm.

Picasso

Tato odrůda se vyznačuje nerovnoměrně zbarveným oranžovým přehozem. Vyznačuje se nádherným červenooranžovým květenstvím.

Eleanor

Anthurium Eleanor se vyznačuje velkolepými květenstvími a ozdobnými tmavě zelenými listy. Proto si odrůdu vybírá mnoho pěstitelů.

Otazu Brown

Tato květina má kaštanovou, téměř čokoládovou barvu listeny. Má neobvyklý vzhled.

Dakota

Odrůda Dakota je hustá rostlina s výškou 80 cm, která se vyznačuje rovným uchem žlutého odstínu a velkým lesklým přehozem. Barva květu může být růžová nebo červená.

Turense

Tato odrůda se vyznačuje dekorativními lesklými listy. Je to svěží keř. Listena má intenzivní červený odstín a ucho má bohatou žlutou barvu.Keř dosahuje výšky 50 cm.

Růžový šampion

Tato odrůda se vyznačuje poměrně bujným keřem. Uši jsou žluté nebo nazelenalé barvy. Listeny se širokým srdcem mají růžový odstín.

Baby boomer

Tato hybridní odrůda se vyznačuje dvoutónovým odstínem přehozu. Deska má červený odstín. Výjimkou je zelená základna. Ucho má přímý tvar a listy mají špičatý konec.

Baby Boomer je oblíbená odrůda s dvoubarevným přehozem

Leganza

Je to vysoce listnatá odrůda, která má žluté ucho. Následně získá jasnou barvu mrkve.

Poznámka! Listena může mít korálový odstín se zeleným okrajem.

Fiorino

V popisu Fiorino anthurium se říká, že listeny mají ušlechtilou fialovou barvu. Vyznačuje se šeříkovým podtónem.

Fantastická láska

Jedná se o poměrně velkou plodinu, která má pestré květenství. Jak se přehoz rozkládá, objevují se bílé a růžové květy. U dospělých rostlin se bílé oblasti zbarví zeleně.

Důležité! Rostlina potřebuje rozptýlené osvětlení. V částečném stínu začíná kultura rychle chřadnout.

Pandora

Odrůda zvaná Pandora se vyznačuje kompaktními keři s malými listy a dlouhými řapíky. Rostlina je zdobena krémovými květenstvími s bledě růžovými listeny.

Rostlina má jemné růžové květenství

Sierra Magic

Tato kompaktní rostlina má mnoho malých květů. Uši jsou žluté barvy a mají bílou špičku. Přehoz je červený, bílý nebo růžový.

Dekorativní listové odrůdy anthurium a jejich odrůdy

Do této skupiny patří rostliny, jejichž hlavní ozdobou jsou listy. Každá z odrůd má určité vlastnosti:

  • Anthurium Baker. Zvláštností této odrůdy je původní tvar listů. Venku mají sametovou strukturu a dole mají hnědočervené žíly. Rostlina má také krémové květenství.
  • Hookerovo anturium. Tato rostlina má luxusní zelené listy. Současně může být docela obtížné čekat na rozkvět kultury.
  • Krystal. Tato rostlina se vyznačuje velkými sametovými listy. Jsou ve tvaru srdce a mají bohatý zelený odstín. Venku jsou listy pokryty stříbřitými žilkami.
  • Majestátní. Tato rostlina má velkolepé velké listy. Vyznačují se sametovým povrchem pokrytým originálními vzory.
  • Členitý. Je to oblíbená paleta kompaktních plodin podobných lianě. Prstem rozdělené listy se zvlněnými okraji jsou považovány za charakteristický rys.
  • Lezení. Jedná se o vysokou řadu epifytů. Zdobí je kožovité oválné nebo kopinaté listy. Rostlina může vylézt na podporu.
  • Šumivé chomáče. Mexiko je považováno za rodiště kultury. Má neobvyklé listy pokryté krásnými žilkami.

Vlastnosti péče o anturium doma

K dosažení plného rozvoje anthuria je třeba zajistit dostatečné osvětlení. Nejlepší je umístit keř na západní nebo východní parapet.

Anthurium nevydrží chlad ani průvan. V tomto případě rostlina potřebuje vysokou vlhkost.

Důležité! Zalévejte kulturu až po zaschnutí poloviny půdy v květináči. Přebytečná vlhkost může keř zničit.

Zalévání plodiny musí být velmi opatrné.

Anthurium v ​​interiéru místnosti

Nejlepší je umístit anturium na speciálně určené místo - květinovou zahradu. Pokud je rostlina přítomna v jedné kopii, může být umístěna v kuchyni. Současně je důležité vzít v úvahu osvětlení místnosti, uspořádání nábytku, textury, které se v místnosti používají.

Znamení spojená s květinou "mužské štěstí"

Anthuriu se často říká „mužské štěstí“. Tato rostlina je schopna přinést štěstí každému hodnému muži. Doporučuje se také pěstovat kulturu pro svobodné dívky, protože je schopna přilákat do domu mužskou energii.

Anthurium je populární vnitřní kultura, která má vynikající dekorativní vlastnosti. Chcete-li rostlinu úspěšně pěstovat, je třeba se o ni náležitě starat.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy