Anthurium - domácí transplantace

Anthurium v ​​domácím skleníku je oblíbená květina. Hrdý pohledný muž neodpouští neopatrnost. Všechno je pro něj důležité. Pokud jde o květ anturie, je přesazování doma nejdůležitějším z agrotechnických opatření.

Anthurium: domácí transplantace

Květina byla přinesena z Jižní Ameriky. Tam roste pod baldachýnem tropického lesa, kde je teplo, tma a vlhko. Některé z těchto podmínek jsou vytvářeny doma. V Rusku je květina známá od konce 19. století.

Téměř v každém bytě je Anthurium.

V přírodě je květina epifytická - roste na stromech nebo se usazuje na hromadě spadlých větví, lián a listů, ale neživí se jejich šťávami. Jeho vzdušné kořeny extrahují užitečné látky z prostředí. V tropech je dostatek vlhkosti, poskytuje vše potřebné pro život kultury.

Krása anthuria v listech. Jsou lesklé matné nebo kožovité, velké, ve tvaru srdce, kulaté, členité.

Květy jsou obvykle červené. Milují svůj tvar - přikrývku s klasem uprostřed.

Vnitřní květina může být kompaktní (30-35 cm) nebo vysoká až 50 cm.

Pro vaši informaci! Zkušení květinářství považují květinu za nenáročnou, začátečníky - rozmarnou. K jeho správnému vývoji je třeba vytvořit podmínky pro růst a pokud možno je neměnit.

Narušte květinu během transplantace.

Kdy transplantovat anthurium

Rostliny jsou považovány za mladé až do čtyř let. Podle průměrných pravidel jsou přesazovány každý rok a staré keře - každé 2 nebo 3 roky.

Transplantace anturia se však provádějí i jindy:

 • jakmile byla květina koupena;
 • květina se rozrostla natolik, že kořeny jsou v hrnci stísněné. Určuje se následovně: dívají se do květináče, pokud je na povrchu jen kus kořenů, Země není viditelná, rostlina je přesazena;
 • kořeny vyčnívají z drenážních otvorů, což znamená, že nádobí je stísněné;
 • půda je vyčerpaná. Horní vrstva půdy je pokryta rezavě načervenalým květem;
 • plastové nádobí se deformovalo pod tlakem zarostlých kořenů;
 • rostlina vadne, nekvete, list spadne - podezření na nemoc a výskyt škůdce. Pomalý růst je také signálem nemoci. Možná se v kořenech namotal mealybug. Květina je odstraněna ze země, zkoumána. Nemocná rostlina musí být transplantována;
 • dalším důvodem postupu je touha rozdělit keř za účelem šíření kultury.

Poznámka! Když je transplantace provedena kvůli nemoci, postižené kořeny jsou odříznuty, země ze starého hrnce je vyhozena. Je důležité vědět, jak transplantovat anthurium, aby nedošlo k přenosu nemoci do jiného kontejneru.

Hrnec, ze kterého byla nemocná rostlina odstraněna, se vaří a ošetří manganem. Bez důkladného čištění jej nelze v budoucnu použít.

Transplantace anturia se provádí z mnoha důvodů.

Je možné přesadit kvetoucí anturie

Na otázku začínajících květinářů, zda je možné přesadit rostlinu během kvetení, je odpověď ano. Kvetoucí vzorek snadno snáší výsadbu. Jeho kožovité listeny se během překládky obtížně poškozují.

Důvody pro přesazení kvetoucího vzorku:

 • rostlina byla právě zakoupena;
 • dezinfekce.

Pokud existuje podezření na chorobu nebo jasné známky kořenových škůdců, musí být květina zasazena do nového květináče. Před manipulací odřízněte všechny zažloutlé listy a kmeny.

Poznámka! Květiny lze řezat, ale není to nutné. Pokud se tak stane, bude pro rostlinu snazší nasměrovat růstovou energii do vývoje podzemní části.Není třeba utrácet peníze za kvetení a vývoj nového prostoru.

Když již budou květiny opylovány, vydrží čerstvé ve váze po dobu 4-5 týdnů.

Pokud to není nezbytně nutné, je lepší počkat až do konce kvetení. To se děje se všemi ostatními zástupci domácí květinové zahrady.

Rostlina může kdykoli uschnout. Na jaře a v chladném létě snáší anturie snáze manipulaci. Jedná se o období aktivního pohybu šťávy, kultura začíná růst rychleji.

Na podzim existují nuance:

 • před odstraněním anthuria z nádobí je substrát hojně navlhčen, takže se hliněná hrudka snadno oddělí od hrnce a oddenek není zraněn;
 • nová jídla by neměla být mnohem větší než ta stará;
 • vrchní vrstva půdy musí být obnovena, holé kořeny jsou posypány novou zemí a poté pokryty vlhkým mechem.

Pro vaši informaci! Anthurium je rostlina odolná proti stresu, proto je povolena překládka během kvetení.

Jak znovu nasadit po zakoupení

Květinářství prodávají již kvetoucí rostliny. Květina může vypadat zdravě nebo nemocně. V každém případě se transplantuje doma.

Pokud nejsou žádné známky vyčerpání rostliny, květina má tržní vzhled, pak je povoleno zvyknout si na nové místo. Adaptace trvá několik dní, poté se anthurium přesadí do nové nádoby.

Důležité! Pokud je rostlina ze skladu pomalá, postup se provede okamžitě.

Školky používají stísněné nádobí (ošklivý plast) s minimálním množstvím substrátu. Je lehký a absorbuje vlhkost. Skládá se z rašeliny a kokosového vlákna. Horní vrstva vždy rychle vyschne, rostlina je zbytečně napojena. Ale uvnitř je neustále mokré, kořeny začínají hnít.

V obchodech je dobrý vzhled rostliny udržován dlouhodobě působícími hnojivy. Proto kultura okamžitě po nákupu ztrácí svoji atraktivitu. Jeho půda pro anthurium je vyčerpaná, takže rostlina je přesazena z přepravního kontejneru.

Když křoví vypadá špatně, země je úplně vyčištěná. Kořeny jsou zkoumány, shnilé jsou odříznuty.

Nepopsatelný hrnec je dalším důvodem pro přemístění velkolepého tropického hosta do nového kontejneru.

Květináč pro anthurium by měl být o pár centimetrů větší než ten předchozí

Přípravné práce

Nejprve jsou vybrány pokrmy pro květinu, drenáž a zeminu pro anthurium.

Květináč

Věnujte pozornost materiálu květináče. Misky musí udržovat stejnou teplotu zalévacího média a okolního vzduchu. V tomto ohledu se dobře hodí plastové a skleněné nádoby.

Hliněný kontejner je užitečný, pouze pokud je zasklený zevnitř. V jednoduché hliněné nádobě je povrch stěn pokrytý póry, květina do nich začne růst kořeny. Až přijde čas na přesazení, nelze to udělat bez traumatu v kořenech.

Tvar květináče je potřebný široký a mělký, je nezbytný pro odtok vody. Ve spodní části by měly být odtokové otvory.

V širokém kontejneru nebude rostlina schopna rychle zvládnout celou oblast. Ve volné půdě se začne rozvíjet patogenní flóra. Každý další květináč by měl být o 2–3 cm větší než ten předchozí. Pro dospělou rostlinu stačí nádoba o průměru 24-32 cm, s každou transplantací se hloubka nádoby zvětší.

Pokud je účelem transplantace děti a postranní výhonky, je odebrána prostorná nádoba, ale kultura nebude kvést. Když chtějí krásné rozkvět, používají stísněné pokrmy.

Důležité!Nový květináč se dezinfikuje mýdlem na prádlo a zalije se vroucí vodou.

Priming

Podmínkou dekorativnosti květu je správný substrát. Půda pro exotické anthurium musí splňovat následující požadavky:

 • kyselá rovnováha pH 5,5-6,5;
 • podklad dobře drží vlhkost;
 • snadno schne;
 • umožňuje průchod vzduchu.

Začínající květinářství chtějí vědět, jaký druh půdy je potřebný k pěstování anthuria. Půda vyžaduje světlo, ale schopná pojmout dospělou rostlinu.Drenážní vrstva by měla mít poloviční velikost hrnce, aby mohla voda snadno odtékat. V tomto případě nejsou kořeny ohroženy rozpadem.

Důležité! Pro propustnost vzduchu se do půdy přidává kůra, uhlí a expandovaná hlína. Epifity mohou růst v nádobě s mechem a kůrou, ale pak je bude nutné neustále krmit.

Zemědělské pavilony prodávají zalévací směsi pro všechny vnitřní skleníkové rostliny. Ale jaký druh hotové půdy je vhodný pro anthurium - odpověď je od odborníků na exotické rostliny. Pro plodinu neexistují žádné zvláštní druhy půdy. Existují skladby pro orchideje a všechny aroidy. Univerzální základní nátěry pro domácí květinářství, které se prodávají v zemědělských firmách, nejsou vhodné. Je třeba je zředit rašelinou, rašeliníkem, keramzitem, aby se půda nezhutnila.

Půda pro anthurium musí být volná

Půdní směs si můžete připravit sami v následujícím poměru:

 • rašelina, listová a jehličnatá půda, říční písek (1: 1: 1: 0,5). Zlepšete dřevěným uhlím, jehličnatou kůrou;
 • listová a sodná země, mech sphagnum (2: 1: 1);
 • rašelina, borová kůra, keramzit (1: 1: 1);
 • rašelina, listová půda, rašeliník (3: 1: 1). Vylepšete pomocí rozbitých cihel, hrubého písku, dřevěného uhlí;
 • rašelina, mech, borová kůra, perlit (1: 1: 1: 1). Složení je vhodné pro mladé rostliny.

Půda je stlačena rukama tak, aby těsně přiléhala ke kořenům pro lepší výživu. Jak rostou, kořeny se stávají holými, vyčnívají nad povrch. Jsou pokryty mokrým mechem a rašelinou.

Důležité!Před zasazením květiny do nové půdy je zbavena patogenní mikroflóry: je zmrzlá, zapálená v troubě a vařená ve vodní lázni.

Transplantace anthuria

Přesazování se provádí v rámci průměrných pravidel pro skleníkové plodiny.

Jak transplantovat anthurium doma, proces je krok za krokem:

 1. Květina je hojně napojena, nechá se stát 15-20 minut, aby byla hliněná hrudka nasáklá.
 2. Vezměte keř za stonky blíže k půdě.
 3. Rostlina je odstraněna spolu se zemí.
 4. Kořeny se revidují: shnilé a nemocné se odříznou a zdravé se ošetří fytolavinem.
 5. Pouzdro je umístěno ve středu nádoby, po stranách je nalita země.
 6. Zaléváno usazenou vodou.
 7. Umístěno na předem vybrané teplé místo. Průvan a přímé sluneční světlo jsou kontraindikovány.

Poznámka! Hrnce jsou naplněny půdou opatrně. Obsahuje kousky kůry, kamenů, drnu. Tyto prvky jsou tlačeny holí a snaží se nepoškodit kořeny. Hrnec je několikrát poklepán na stěny, aby se půda rovnoměrně položila. Zmačkaný prsty.

Posttransplantační péče

Během transplantace může být rostlina množena.

Jak zasadit anthurium během překládky? Před množením je půda navlhčena, rostlina odstraněna, kořeny jsou odvinuty a rozděleny na části. Každý z nich by měl mít oddenek, stonky a růstové pupeny. Pokud není možné kořeny rozmotat rukama, vezměte si nůž. Polí se vroucí vodou nebo se ošetří manganem.

Rozdělení oddenku lze provést během transplantace

Keře jsou zasazeny do kompaktní nádoby. Květina se množí koncem podzimu nebo zimy během období relativního klidu rostliny.

Důležité!Sedící dospělé keře, které jsou staré 3-4 roky.

Po transplantaci vyžaduje anthurium pečlivou péči:

 • zaléváno usazenou vodou, když ornice vyschne. Přebytečná vlhkost je z palety odváděna. Květina je nastříkána, omyta pod teplou sprchou;
 • udržovat teplotu vzduchu na 22-26 ° C V chladném počasí by mělo být alespoň 18 ° C. Anthurium je chráněno před průvanem;
 • osvětlení bez přímého slunečního světla, přijatelné rozptýlené částečné stínění;
 • po ukončení procedury není rostlina krmena, dokud se neobjeví první stopky. Pak jsou každé 2 týdny oplodněny tekutými formulacemi pro kvetoucí rostliny.

Transplantace anthuria není obtížná záležitost. Musíte se starat o půdu a nádobí. Jakmile jsou přivezeny z obchodu, jsou přesazeny pro sanitární účely, protože je vyčerpána půda. Plánovaná transplantace mladých květin se provádí každý rok, dospělí - každé 2-3 roky. Během procedury se kultura množí dělením oddenku. Pokud budete dodržovat pravidla popsaná výše, je vše snadné a jednoduché.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy