Juniper Bonsai - Jak pěstovat ze semen

Trpasličí stromy se pěstují speciálně pro dekorativní účely. Umění pěstovat tyto rostliny v nádobě podle přísných pravidel a předpisů přišlo do Evropy z východu a pochází z dávných dob v Číně a úspěšně se pěstuje v Japonsku. Následující článek pojednává o tom, jak vyrobit bonsaje z jalovce.

Jaké typy jsou vhodné pro vytvoření bonsaje jalovce

V přírodě roste několik druhů jalovce. Některé z nich lze později vypěstovat a vyrobit bonsaje.

kozák

Kozák druhu jalovce je nenáročný jeden a půl metr plazivý keř. Tato rostlina je nejvhodnější pro vlastní výrobu bonsají. Může to udělat profesionální a začínající květinářství.

Čínský jalovec, bonsaje doma

Šupinatý

Ze šupinatého jalovce vypadá Meyeri skvěle na bonsai zahradě. Není těžké ho pěstovat vlastními rukama, musíte dodržovat doporučení. Keř vstupuje do fáze aktivního růstu s příchodem jara. Na špičkách výhonků se objeví odstín stříbřitě modrého tónu. Pak bobule rostou tmavě modré s voskovým květem.

Obyčejný

Můžete si pěstovat bonsaje z běžného jalovce sami. Keř se nebojí stínu, nepotřebuje zvláštní péči, snáší mráz. Vzhledem k tomu, že každý rok rostlina příliš nepřidává na růstu, může se tvorba bonsají ujmout i začátečník.

Rocky

Skalní jalovec patří k plíživým druhům, což umožňuje bez velké námahy vytvořit zajímavý bonsai. Keř je vytvořen přírodou, aby byl kompaktní, koruna nevyžaduje zvláštní změny.

Virginie

Fotofilní, ale toleruje mírné stínování, tak se charakterizuje jalovec virginský. Vychází dobře na půdách střední plodnosti. Snadno se pěstuje, snadno se vyrábí bonsaje.

Pro vaši informaci! Jsou zaznamenány jedinečné vlastnosti jalovce, které pomáhají každému, kdo je blízko keře. To se projevuje v nově nalezeném míru, získání klidu v mysli, zbavení se bolestí hlavy

Semena jalovce k výsadbě

Šíření semen není populární, ale ze semen je možné vypěstovat silné sazenice. Semena musíte sbírat sami, rozvrstvit, zasadit do úrodné půdy a dostat klíčky do otevřené nebo uzavřené půdy.

Jak sbírat semena? Pod keřem se šíří jakékoli plátno a plody se setřásají, poté se ponoří do vody na umytí. Mletím se z nich získávají semena v husté skořápce. Aby mohly úspěšně vyklíčit, musí být skořápka zničena. Jsou přijata následující opatření: jsou udržována po dobu půl hodiny ve slabém kyselém roztoku, odstraněna a promyta.

Poznámka! Mletí semen popelem nebude nadbytečné.

Tvrdou skořápku můžete mechanicky zničit třením mezi listy brusného papíru.

Příprava na přistání

Tipy odborníka na bonsaje Juniper

Úkolem pěstitelů květin, kteří se začali věnovat japonskému umění pěstování rostlin, je původní tvorba bonsají. Práce na vytvoření bonsaje krok za krokem:

 1. Jalovec musí být zasazen na zvolené místo.
 2. Schematicky nakreslete umístění větví a požadovaný tvar koruny (střídavý směr větví v různých směrech, kaskádový nebo přirozený tvar).
 3. Podle schématu.

Jak vyrobit bonsai:

 1. Protáhněte hliníkový drát otvorem, aby vypustil vodu, poté rovnoměrně spirálovitě, aniž byste jej pevně utáhli, naviňte jej kolem hlavně zdola nahoru.
 2. Jemně ohněte hlaveň oběma rukama.
 3. Dlouhé výhonky je třeba prořezávat, zbytečné odstraňovat se zaměřením na diagram.
 4. Po třech měsících drát odpojte.

Tipy na péči o bonsaje Juniper

Doma by mělo být pěstování stylového mini-stromu zahájeno výsadbou sazenice ve speciální nádobě (misce nebo nádobě).

Důležité! Různé odrůdy jalovce se doma udomácňují různými způsoby a některé nejsou obecně vhodné pro domácí pěstování.

Bonsaje v zahradě vznikají uspořádáním větví na úrovních. Koruna je zeslabená a aby se zabránilo propletení výhonků, musí být upevněny bambusovou vložkou nebo pomocí motouzu.

Domácí a venkovní výsadba bonsají vyžaduje základní metody péče, diktované pravidly v souladu s vlastnostmi odrůdy.

Umístění

Juniper je rostlina milující světlo. Nádoba s bonsaje je umístěna na osvětleném místě, ale chráněna před přímými paprsky slunce. Teplota v místnosti musí být udržována stabilně v určitých mezích (v létě 22 ° C, v zimě od 7 ° C do 10 ° C). Suchý teplý vzduch je pro rostlinu málo užitečný.

Poznámka! V přechodných jarních a podzimních obdobích mohou být stromy vyneseny do vzduchu a v letních vedrech mohou být odstraněny na chladném místě.

Pravidla zavlažování a složení půdy

Půda pro strom by neměla být naplněna živnými substráty, organická hmota potřebuje minimum. Hlavními složkami jsou písčitá rašelina, kůra a cihlové třísky. V maloobchodní síti si můžete zakoupit speciální půdu pro sukulenty (kaktusy, aloe, mléčné rasy atd.).

Nádoby, ve kterých bonsai rostou, musí mít odvodňovací otvory, je nutný odtok vody. U kontejneru můžete paletu vybavit naplněním mechem nebo keramzitem. Takové zařízení je nezbytné k zajištění určité úrovně vlhkosti.

Pravidelně zalévejte miniaturní strom. Na jaře a v létě až třikrát týdně. Kromě toho je v létě užitečné stříkat korunu dvakrát denně. V zimě je zalévání omezeno na 1 krát za půl měsíce.

Formace

Pravidla pro formování neobvyklého tvaru stromů:

Juniper Bonsai Care

 • Veškeré práce na tvorbě bonsají by měly být prováděny na jaře a počátkem léta;
 • bonsaje lze pěstovat pouze ze zdravých rostlin, které jsou schopné se zotavit po provedených postupech;
 • výhonky zbytečné pro tvorbu jsou vyříznuty, když je dosaženo délky 2 cm. Vzhledem k tomu, že rostoucí listy dodávají stromu sílu, najednou se neodstraní více než 40% koruny;
 • vnitřní listy, které přestaly růst, jsou pravidelně eliminovány;
 • aby se růst výhonků nezastavil, jsou odříznuty vedle náhradního pupenu;
 • drát se používá k tvarování kmene během období spánku od října do března, kdy je jasně viditelná struktura keře, všechny ohyby jsou viditelné, stejně jako zdravé silné větvičky;
 • pro vnitřní bonsaje je období zimování nezbytné a důležité. V souladu s tím je rostlina udržována v místnosti s chladným vzduchem (zimní zahrada, skleněná lodžie).

Důležité! Aby se během transplantace nepoškodily kořeny, bonsaje jalovce se vysazují do suché půdy. Zalévání se provádí po výsadbě.

Péče o kmen bonsají

Při zlepšování zahrady, parku je obzvláště důležitý design a péče o periosteální kruh.Půda tam musí být udržována čistá: bez plísní, vyčnívajících oblázků atd. Mulčování je také praktikováno jako dekorativní design.

Prořezávání listů a větví

Zdravě rostoucí listí je zdrojem síly rostlin. Při prořezávání keře si musíte pamatovat a nenechat se unést odřezáváním výhonků. Je třeba také mít na paměti, že výhonky zbývající po prořezání by měly mít světle zelené rostoucí konce.

Poznámka! Chcete-li zvýšit počet pupenů na rostlině, odřízněte vrchol, pokud stále rostou výhonky, které nahradí odříznutou větev. Je vyžadováno pravidelné prořezávání vnitřních listů bez růstu konců. Všechny tyto techniky doprovázejí přírůstkový růst v požadované formě.

Top dressing

Juniper bonsai nepotřebují časté krmení. Dobíjení se provádí během aktivního růstu. A během tohoto období by se neměla přidávat minerální hnojiva.

Hnojiva s fosforem a dusíkem, shnilý hnůj se používají od druhého roku růstu.

Příprava na zimu

Abyste zabránili zamrznutí, zakryjte keře látkou, posypte mladé výsadby pilinami nebo přikryjte slámou. Toto cvičení vám pomůže vyhnout se popálení přímým slunečním zářením na jaře.

Juniper bonsai v krajině

Nemoci a škůdci jalovcových bonsají

Květinářství poznamenává, že keř často neochorie, ale riziko onemocnění přetrvává. Při péči o rostliny musíte pečlivě sledovat stav listů. První známky porážky by měly být přizpůsobeny boji proti škodlivým tvorům.

Juniper bonsai je ovlivněn třásněnkami, mšicemi, roztoči, šupinami, červy. Po nalezení škůdců je nutné korunu očistit a nastříkat ochrannými prostředky. Lidové léky se používají společně s „chemií“. Například jehly se promyjí mýdlovým roztokem.

Důležité! Postupy se musí opakovat každých sedm dní, dokud nejsou škůdci odstraněni.

Při použití chemikálií je nutné dávku pečlivě vypočítat, aby nedošlo k popálení. Postřik insekticidy se provádí ze vzdálenosti 40 cm.

Bonsai může trpět chorobami, jejichž příčina spočívá v porušení pravidel péče. Kořeny trpí přetížením vlhkostí. Nadměrné zalévání stimuluje výskyt padlí nebo šedé plísně. Nemoci jsou léčeni antifungálními léky. V závislosti na stupni poškození je třeba keře přesadit a současně odstranit postižený kořenový systém. Zbytek rostliny je dezinfikován.

Pěstování jalovcových bonsají je v silách každého, kdo se naučí principy tvarování a poskytuje náležitou péči. Výsledný miniaturní strom úžasného tvaru ozdobí jakýkoli zahradní pozemek, obytné i kancelářské prostory.

host
0 komentáře

Orchideje

Kaktus

palmy